31 stycznia 2012

Telewizja jeszcze bardziej Osobista, czyli Netia Player również nagrywarką

w kategorii

Miło mi poinformować, że nasz Netia Player zyskał nowe funkcje – PVR i timeshifting. Po aktualizacji oprogramowania, we wszystkich urządzeniach Netia Player (zarówno tych pełniących funkcję dekodera do IPTV, jak i tych obsługujących tylko serwisy internetowe oraz naziemną telewizję cyfrową – DTT/DVB-T) istnieje możliwość nagrywania kanałów liniowych (zarówno DTT, jak i IPTV) a także cofania i zatrzymywania obrazu.
Warunkiem skorzystania z tej funkcji jest podłączenie do Netia Playera dysku twardego (USB). Z wykorzystania na potrzeby PVR i Timeshifting wykluczyliśmy urządzenia potocznie zwane pendrive’ami, czyli wszelkiego rodzaju pamięci flash. Ich żywotność ograniczona jest cyklami zapisu pamięci flash, co przy praktycznie ciągłym nagrywaniu (specyfika timeshiftingu) skróciłoby ich żywotność do dosłownie kilku dni.

Staraliśmy się by interfejs użytkownika był równie przyjazny, jak w innych serwisach Netia Playera. Nagrywanie możliwe jest zarówno po wciśnięciu klawisza REC na pilocie, jak i po wcześniejszym zaprogramowaniu, czy to z poziomu EPG, czy też poprzez specjalnie stworzoną do tego zakładkę. W tejże zakładce znajdziemy także wcześniej nagrane materiały jak też wskaźnik wykorzystania przestrzeni na dysku.

Jak wspominałem we wcześniejszym wpisie, Netia Player umożliwia odtwarzanie własnych multimediów bezpośrednio z dysku lub pendrive podłączonego m.in. do portu USB Netia Playera. Teraz ten sam dysk może służyć do zapisu nagrywanych treści. Celowo napisałem dysk, gdyż nowe oprogramowanie na potrzeby nowych funkcji wymaga min 40 GB dysku twardego.  Tu przy okazji, podkreślę jedną różnicę naszego rozwiązania w stosunku do innych podobnych na rynku, a mianowicie fakt, iż jeśli dysk sformatowany jest jako FAT 32 możliwe jest jego współużytkowanie przez Netia Player w sposób konwencjonalny przez PC. W takim przypadku Netia Player tworzy wyłącznie katalog, w którym deponuje odpowiednio zabezpieczone nagrania. Uprzedzając pytania, czy da się odtworzyć zapisane pliki Netia Playera na PC odpowiedź brzmi nie, podobnie, jak nie da się odtworzyć tych plików na innym Netia Playerze.

Dla użytkowników, którzy zdecydują się na dedykowany dysk do Netia Playera rekomendowane jest sformatowanie dysku w formacie EXT3.
Aby ten wpis nie był czysto marketingowym przekazem, poniżej trochę „technikaliów” dotyczących współpracujących urządzeń
- interfejs USB 2.0 lub USB 3.0 kompatybilne z USB 2.0;
- minimalna wymagana pojemność dysku to 40 GB;
- zalecana maksymalna pojemność dysku to 750 GB;
- dysk zewnętrzny z zasilaniem USB o poborze mocy mniejszym niż 0,6 A lub (w przypadku większego poboru mocy) z zewnętrznym zasilaniem;
- dysk powinien być sformatowany w systemie FAT32 (w przypadku dysków o pojemności nieprzekraczającej 500 GB). W przypadku większych dysków rekomendowane jest sformatowanie w systemie EXT3. Dyski w systemie plików NTFS nie są wspierane.

Dokładna instrukcja znajduje się w pliku „Instrukcję podłączenia Netia Playera - wersja rozszerzona” umieszczonym na stronie www.netia.pl/netiaplayer.
Życzę miłej zabawy i liczę na feedback, gdyż jak podkreślam zawsze, pozwala nam to skutecznie rozwijać nasze usługi

14444

Polecane strony

Tagi

Komentarze

1
Cargul
31.01.2012, 13:38
Miodzio ;-) Fajnie że sprzęt jest stale rozwijany ;-)
(91.146.*.*)
2
31.01.2012, 13:55
@Maciej Jędrak To bardzo dobra wiadomość szczególnie dla mnie tzn fana dekoderów telewizji N i przybliżyło netie jako następce "talerza" ale jest jeszcze jeden malutki problem - oferta która powiedzmy sobie szczerze rozczarowuje. Pakiet wygodny za 39zł/mc nie oferuje praktycznie nic, a idealny w cenie 69zł/mc ofertę ma dobrą ale jest ciut za drogi. W tej chwili mam z N same tematyczne za 49zł/mc (w tym kanały HD) i uważam że i tak interesujący z tego jest tyko malutki % oferty, reszta to cóż kasa w błoto. Wg mnie pomiędzy pakietem wygodnym a idealnym powinien się pojawić pakiet "Ekonomiczny" który by oferował chociaż kilka kanałów więcej typu TLC, Discovery, National Geografic czy ID w stosunku do pakietu wygodnego. Poza tym brakuje mi opisu jak to działa, czy spot blokuje pasmo dla TV czy włączenie klienta torrenta rozłoży telewizje na łopatki? Nie jest to duży problem bo umiem zadbać o działanie sieci domowej i poprzycinać wszystko tak jak być powinno ale warto by było wspomnieć :)
(87.205.*.*)
3
Matej
31.01.2012, 15:21
Czy dotyczy to tylko osób posiadających Netia Player czy także posiadających dekoder oferowanych przed pojawieniem się Netia Player (łącznie z routerem Technicolor dla łącza VDSL) ? Nie dość, że użytkownicy, którzy podpisywali umowę w sierpniu/wrześniu 2011 mają mniej kanałów TV niż użytkownicy, którzy mają Netia Player (a płacimy tyle samo!), to jeszcze w żaden sposób nie jest podobno możliwe przejście z dotychczasowej oferty na ofertę obecną, by skorzystać np. z HBO GO czy zaprezentowanej właśnie oferty. Najpierw mamiono nas, że ofertę będzie Netia rozwijać, a za 2 miesiące okazało się, że już Netia nas zostawia samym sobie, bo oferuje nowe urządzenia i poprzednie to już nasz problem. Mamy de facto płacić i cieszyć się z tego, co mamy, nie wspominając o jakości TV i problemach, jakie są czasami z odbiorem. Może ktoś mógłby wypowiedzieć się oficjalnie na ten temat, bo na infolinii są dość rozbieżne opinie.
(83.238.*.*)
4
31.01.2012, 16:10
@Matej na mój prosty rozum problem jest w tym że Netia Player wymaga podłaczenia go kablem z Netia Spotem, z kolei Netia Spot jest modem ADSL i nie ma możliwości wykorzystania go na łączu VDSL bo po prostu działał nie będzie. Czyli defacto nie masz możliwości skorzystania z oferty, chyba że jest coś o czym ja nie wiem, lub po prostu wrócisz na ADSLa co chyba nie jest najlepszym pomysłem :)
(87.205.*.*)
5
nowy
31.01.2012, 18:40
Panie Macieju, czy to oznacza że SSD nie będą obsługiwane?
(77.253.*.*)
6
Matej
31.01.2012, 18:54
@87.205.141.101: U mnie dekoder TV jest podłączony do routera VDSL Technicolor także kablem. Z informacji jakie posiadam to Netia Player ma możliwość współpracy z routerem VDSL Technicolor. To jest logiczne, gdyż Netia Spot (dla ADSL) i router Technicolor (dla VDSL) są urządzenia dostępowymi do sieci, a problemem jest samo urządzenie do TV, którym u mnie jest poprzedni dekoder, a obecnie jest to Netia Player, mający możliwości o których pisze Maciej Jędrak w tej wiadomości, jak i wcześniejszych. Porównanie możliwości mojego dekodera a Netia Playera to jakby porównywać syrenkę i mercedesa jeśli chodzi o funkcje, działanie, formę i aktualność EPG ... itd. itp. Co dziwne, ale osoby, które mają możliwości obecnie skorzystania z VDSL w Netii dostają podobno Netia Player, a wcześniejsi klienci, którym obiecywano wymianę muszą obejść się smakiem.
(62.244.*.*)
7
domek
31.01.2012, 19:20
Witam, pytanie: Czy jako Netia pracujecie nad tym by można było oglądać waszą telewizję cyfrową na kilku telewizorach? Wystarczyłyby dwa, ale najlepiej w moim przypadku na trzech telewizorach? W tej chwili wiem, że jest to niemożliwe, ale czy jest szansa, że niedługo będzie taka możliwość? Prosiłbym o konkretną odpowiedź - nie w stylu, że postaracie się byśmy byli zadowoleni :) Pozdrawiam
(77.254.*.*)
8
Tomasz
31.01.2012, 21:24
@maciej - Czy wraz z nowym oprogramowanie zostaly poprawione bledy, lub inne poprawki zostalu wgrane. Czy mozna prosic o changelog-a?
(77.253.*.*)
9
przemek
31.01.2012, 21:55
Witam faktycznie jest to nagrywanie ale urządzenie jak się uśpi "tryb oszczędzania energii" u mnie jest to po 4 godzinach to nic nie nagra- bo nie wstanie. kolejna sprawa to ipla mam wykupiona usługę ipla vip ale pomijam fakt ze jest to uboższa dużo oferta niż ipla na komputer ale wkurza mnie to ze Netia Player nie zapamiętuję danych logowania i jak tylko wyjdę z ipla to muszę ponownie wpisywać użyszkodnika i hasło. czy jest szansa na np. tvnplayer albo jakieś inne stacje internetowe axn, eska tv, polo tv itp?
(87.99.*.*)
10
Jarek
01.02.2012, 01:01
Nadal brak zasadniczej funkcji, multiroom. Oferują to już dosłownie wszyscy, od UPC, przez Multimedię czy Nkę. Przy okazji takiej aktualizacji miło by było ujrzeć nowe serwisy, może coś bardziej ambitnego niż obecne hot ploty? Może ten blog, może RSSy z dobreprogramy.pl, czy dosłowni dziesiątki nowych serwisów ładnie pobieranych z RSSa, co nie powinno być dużym problemem a bardzo by urozmaiciło ofertę. Ważnym jest oczywiście poszerzanie oferty HD, kluczowi gracze mają np. TVN HD, TVN HD +1. Powiedzmy sobie to szczerze, z obecnych komercyjnych polskich stacji, chyba tą mieć warto. Nka ma TVN HD (to wiadomo), Polsat ma TVN HD, Multimedia ma TVN HD, UPC ma TVN HD. A Netia te kanały HD trochę po macoszemu. Pozdrawiam.
(77.253.*.*)
11
01.02.2012, 12:22
@przemek: zaskoczę Cię, oimimo, że Netia Player jest w stanie uśpienia i tak nagrywa. Jeśli chodzi o IPLĘ i konieczność każdorazowego logowania, to faktycznie mi też doskwiera ten problem. Niestety, pomimo naszych zgłoszeń i sugestii, twórcy tego serwisu stosują własna politykę w zakresie tego co aplikacja na Netia Player soba reprezentuje. Bardzo nam zależało, aby wszystkie serwisy charakteryzowały się zunifikowanym user interface'em (spójna karuzela wszędzie tak jak np. zrobił to Kinoplex czy gazeta), ale niestety nie wszyscy podzielają nasze zdanie. Tak czy inaczej, bardzo dziękuję za ten wpis, bo jest on dla mnie argumentem, ze nie tylko Netii zależy na uproszczeniach, ale też Klienci tego potrzebują.
(195.114.*.*)
12
01.02.2012, 12:28
@nowy: Tego nie powiedziałem. Nie będą obsługiwane dyski ponizej 40GB. Jeśli Twój SSD jest większy Netia Player go obsłuży. Zwracam natomiast uwagę na fakt, że typowe dyski flash mają swoją żywotność zależną od ilości zapisów. Jeśli zatem wierzysz w zapewnienia marketingowców, że żywotność tych dysków jest analogiczna jak dysków mechanicznych, swobodnie możesz korzystać z SSD:)Pamiętaj natomiast, że usługa timeshifting generuje praktycznie nie przerwany zapis treści, abys zawsze w dowolnym momencie mógł cofnąć "obraz"
(195.114.*.*)
13
01.02.2012, 12:35
@Tomasz: pytając czy zostały naprawione błędy sugerujesz, że takowe były, co jest nieuprawnione (no chyba, że znalazłeś jakiś):)). A tak na poważnie, oczywiście że kilka rzeczy zostało poprawione, ulepszone. Nie wydaje mi się natomiast by zasadne było publikowanie tego typu materiału.
(195.114.*.*)
14
Maniek99
01.02.2012, 12:35
Jak wygląda kwestia przetestowania usługi HBO Go TV? W regulaminie jest mowa o możliwości rezygnacji z HBO GO w czasie pierwszego okresu rozliczeniowego. Czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi opłatami i czy dotyczy też HBO Go TV (czyli HBO Go z Netia Playerem)?
(213.238.*.*)
15
01.02.2012, 12:42
Jako, że temat multirooma pojawił się wielokrotnie w powyzszych wpisać, odpowiem jednym komentarzem: Oczywiscie Netia pracuje nad rozwiązaniem adresującycm potrzeby oglądania TV na kilku odbiornikach TV. Nie jest to natomiast jedyna rzecz nad, którą pracujemy. Spodziewając się pytania: w takim razie kiedy będzie?, jak wielokrotnie komunikowałem, będę informował tylko o usługach juz zaimplementowanych a nie o planach, gdyz jak zauważyłem jest to odczytywane wielokrotnie jako commitment do tego, że musi się to pojawić.
(195.114.*.*)
16
Jarek
01.02.2012, 12:52
@Macieju, a co natomiast z poszerzaniem oferty kanałów HD lub dodatkowymi serwisami?
(77.253.*.*)
17
01.02.2012, 12:53
@Jarek: jest mnóstwo rzeczy, usług, funkcji, które widzimy w docelowym rozwiązaniu TV, podobnie jest z kanałami HD. Chciałbym natomiast tu podkreślić, że o kolejności wdrożeń poszczególnych gadżetów, nie decyduje nikt inny jak Nasi szanowni klienci. Zapewniam Cię, że przed decyzją Czy wdrożyć multiroom, kolejne kanały HD, czy PVR, największym zainteresowaniem wśród respondentów cieszył się PVR:)
(195.114.*.*)
18
Igor
01.02.2012, 12:56
Witam, potoczne nazywane pendrive'y mogły zostać, wiadomo, że nikt na dłuższą metę by tego nie używał a przydatne by było tylko do sprawdzenia. Wiele dekoderów DVB-T ma możliwość nagrywania na pendrive, więc jest to możliwe. Taki pendrive 16 GB z powodzeniem by wystarczył do przetestowania. Moim zdaniem pendrive'y powinny być obsługiwane, lecz po stosownym komunikacie o wyżej wymienionych problemach z żywotnością i rozmiarem, itp.
(77.253.*.*)
19
01.02.2012, 13:08
@Maniek99 testować można wyłącznie HBO GO (bez Netia Playera). Test taki jest bezpłatny. Założyliśmy, że przedmiotem testu jest to, w jakiej jakości i jaki kontent jest dostępny w serwisie HBO (jakość jest zależna od prędkości łacza, stąd decyzja o umożliwieniu przetestowania). Netia Player możesz dodatkowo dokupić jako kolejny "odbiornik" streamingu HBO.
(195.114.*.*)
20
01.02.2012, 13:20
@Igor, Fakt, że trafiłes na ten blog, juz swiadczy o tym, że jesteś ponad standardowym użytkonikiem i rozumiesz pewne zagadnienia techniczne. Niestety, ale większość użytkowników nie czyta zwykle komunikatów (nawet jak wielkimi literami napiszemy na pudełku z urządzeniem napiszemy, by go nie podłaczać zanim nie przyjdzie monter, to i tak kilkanaście procent go włączy, po czym po chwili zadzwoni, że nie działa:((. Chcąc uchronić klientów przed niespodziankami, związanymi z użytkowaniem pendriveów zdecydowaliśmy o wprowadzeniu limitów. Wiem, że każde ograniczenie jest kontrowersyjne, ale tu istotny jest cel jakim jest zabezpeiczenie mniej uświadomionych użytkowników
(195.114.*.*)
21
01.02.2012, 13:32
@Matej Niestety tak jest, że technologia, a co za tym idzie zmieniają się galopujacym tempie, a w ślad za tym idzie rozwój usług i urządzeń w ofertach operatorów. Nie ma tu idealnego rozwiązania problemu coraz to nowszych urządzeń i nie jesteśmy tu odosobnionym przypadkiem. (podobna sytuacja jest u operatorów komórkowych, gdzie klient kupuje telefon w danej promocji po czym po chwili ukazuje się kolejny nowy, lepszy) Mechanizm zwykle jest taki, że zwykle po zakończeniu okresu lojalnościowego, Klient może skorzystać z nowej promocji z nowym urządzeniem. Natomiast powiem szczerze, że wielu jest takich, którzy z wielka zazdrością czytają Twój wpis i wielu z nich zamieniłoby słabsze technologicznie łacze ADSL na VDSL, nawet kosztem mniej "wypasionego" dekodera. Szczerze mówiąc, chyba ja byłbym tego typu użytkownikiem (aktualnie mam LLU)
(195.114.*.*)
22
Maniek99
01.02.2012, 14:23
@Maciej Jędrak, aha dzięki za odpowiedź. A w temacie Pendrive, wystarczyłoby żeby tylko time-shifting był ograniczony do dysków HDD. Samym nagrywaniem konkretnej audycji znacznie trudniej zajeździć pamięć flash. Choć stosowny komunikat też mógłby się pojawiać.
(213.238.*.*)
23
Cieszybor
01.02.2012, 14:28
Czy nagrania z DVB-T też są szyfrowane? Dlaczego?
(195.246.*.*)
24
Matej
01.02.2012, 14:37
@Maciej Jędrak : Zgadzam się z tym, że mając do wyboru VDSL + starszy dekoder a ADSL + nowszy wybiorę to pierwsze, jednak z zastrzeżeniem, że oferta programowa obu jest taka sama, a nie różnica kilkunastu-dziesięciu kanałów przy takiej samej cenie, gdzie ja nie mogę korzystać z funkcji PVR, choć przy podpisywaniu umowy zapewniano mnie o rozwoju usługi i takiej możliwości. Chyba, że myli się obsługa infolinii Netii, gdzie usłyszałem, że jako użytkownik poprzedniej wersji dekodera STB nie mogę korzystać z : HBO GO, PVR i innych funkcji, gdyż moja oferta tego nie zawiera. Co ciekawe, gdybym zerwał umowę, zapłacił karę i podpisał na nowo już bym mógł korzystać od ręki. To jest dla mnie niezrozumiałe, że klient chce korzystać np. z płatnej opcji HBO GO, a firma telekomunikacyjna mu nie pozwala. Dość "ciekawe" podejście marketingowe. A jeszcze we wrześniu 2011 r. opowiadano w Netii jakie to super urządzenie dekoder STB, że będą nowe funkcje, że będzie to rozwijane, i co z tych obietnic pozostało ? Co do tego, że chcę nowe urządzenie to trochę nietrafiony argument, bo jeśli na obecnym dekoderze Netia jest w stanie świadczyć obecne usługi (które i dla mnie miały być rzekomo dostępne) to proszę bardzo, tylko czy to możliwe ? A co z obecną kiedyś opcją w Netii, że klient może skorzystać z lepszej oferty w trakcie trwania dotychczasowej umowy ? Czyżby Netia znowu wycofała się rakiem i albo płacę karę i mam lepsze warunki albo czekam jeszcze 18 miesięcy i łaskawie włączone będę miał nowe opcje?
(62.244.*.*)
25
01.02.2012, 14:56
@Cieszybor DVB-T jest równiez szyfrowane. Nie rozdzielamy polityki podejscia do nagrywania kontentu w zależności od źródła sygnału.
(195.114.*.*)
26
01.02.2012, 15:56
@Matej#24 z jednej strony się ze mną zgadzasz, a z drugiej nadal chciałbyś pozostać przy VDSL i wybrać sobie najciekawszy wariant usługi TV:) Szczerze to wcale się Ci nie dziwię, bo tez bym tak zrobił, o ile byłoby to możliwe, ale niestety, nie jest to takie proste. Chcę podkreślić fakt, że ograniczenia o uniemożliwieniu zakupu HBO GO na starym STB, nie wynika z podejścia "marketingowców", a najzwyczajniej pragmatycznemu ograniczeniu hardwareowemu. "Gwarancja ceny" o której wspominasz, miała charakter promocyjny i dotyczyła wyłącznie tych Klientów, którzy się na nią zdecydowali. Reasumując, bo pewnie nie rozwieje Twoich wszystkich wątpoliwości: Jak podkreślałem nie ma idealnego rozwiązania (poza zaprzestaniem jakiegokolwiek rozwoju i sprawiedliwemu oferowaniu wszystkim po równo). Oferty z czasem sie zmieniają, zmieniają się urządzenia i nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie zawsze wszystkim Klientom wymieniamy urządzenia na najnowsze, bo byłoby to w zaden sposób nieuzasadnione ekonomicznie. Ty podniosłeś temat dekodera, ale inni działają np. na routerach Asmax i też pewnie w jakiś sposób czują się poszkodowani, bo nie mają np. serwera wydruku. W sumie może powinienem tym tropem zadzwonić do mojego dostawcy mobilnego internetu i zgłosić, że mój modem który kilka miesięcy temu dostałem uniemożliwia mi skorzystanie HSDPA, pomimo, że jestem w zasięgu?:))
(195.114.*.*)
27
Tomasz
01.02.2012, 20:17
@maciej - Tak jest zasadniczy problem z netia playerem, pisalem juz o tym do Karola. Chodzi o odtwarzanie plików mkv po sieci z serwera DLNA. Netia Player nie widzi wogole tych plikow. Jesli pliki wgram na pendrive to je widac i sa odtwarzane. Dla mnie to duzy problem. Drugi problem tez zgloszony,to dzwiek po HDMI, dlaczego jest to cyfrowe stereo mimo ze kanal nadaje DD, dzwiek DD idzie po SPDFI, uwazam ze to nie jest za dobrze. HDMI to cyfrowe zlacze i telewizory obecnie maja wbudowane juz dekodery dzwieku. Tak to funkcjonuje w Telewizji N, po HDMI idzie cyfrowy dzwiek DD 2.1, 5.1, jesli takow sygnal jest puszczony.
(77.253.*.*)
28
Matej
02.02.2012, 00:43
@Maciej Jędrak - nie odpowiadasz mi na moje pytanie - czy nowi użytkownicy łącza VDSL dostają STB czy Netia Player ? Według nawet instrukcji NP - dla łącza ADSL klient otrzymuje Netia Spot, a dla łącza VDSL - router Technicolor. I czy STB będzie miał możliwość korzystania z PVR ? Jest o tym mowa w instrukcji STB, a Karol Wieczorek w jednym z wpisów do innego tematu na blogu napisał do innego użytkownika, że "Jak widzę załapałeś się na ostatnie chwile obowiązywanie poprzedniej wersji naszej telewizji. Funkcjonalność dekodera, który dostałeś jest obecnie uboższa od tego co oferuje Netia Player, więc na tę funkcjonalność, o którą pytasz trzeba jeszcze poczekać. " Pisał to 20 listopada 2011 r. - zatem ile musimy czekać ? Trochę z sarkazmem, ale skoro Macieju uczyniłeś swój wywód w sprawie modemu w sieci mobilnej, który nie obsługuje HSDPA to i ja coś dopowiem w tej sprawie. Na pewno jako pracownik firmy telekomunikacyjnej masz telefon komórkowy ;-) Czy kupując go i wiedząc, że ma funkcje dostępu do Internetu, wysyłania wiadomości SMS nie byłbyś zawiedziony, gdyby po pół roku korzystania z niego operator ustami swojego pracownika na blogu raczył poinformować Ciebie, że nie dla Ciebie SMSy i Internet, bo dałeś się nabrać na napis w intrukcji, że usługa będzie dostępna wkrótce (a nie jest) i na obietnice pracowników infolinii, którzy mówią jedno, a firma robi drugie ? Czy jako klient wymagam niemożliwego ? Czy dekoder STB ma pilot, na którym są przyciski do nagrywania itd. ? Czy one kiedykolwiek będą użyteczne ? Kawa na ławę Macieju i bez sarkazmu ...
(62.244.*.*)
29
02.02.2012, 11:20
@matej#28 Jeśli faktycznie ktoś jako argument sprzedażowy podał Ci informację, że Urządzenie będzie miało PVR, to z pewnością zrobił to w sposób nieuprawniony, gdyż przyjąłem zasadę, że nie informuję o planach tylko o już zaimplementowanych funkcjonalnościach i konsekwentnie się tego trzymam zarówno w relacjach z Klientami jak i działami sprzedaży. Nie znaczy to, że nie rozważaliśmy rozbudowy funkcjonalności "starego STB". Potwierdzam, to co napisał Karol, że taką funkcjonalność planujemy, ale zdecydowanie nie określę terminu gotowości nowego softu.
(195.114.*.*)
30
lightsander
02.02.2012, 11:59
Dla przykładu N-ka też nie podawała konkretnego terminu wprowadzenia multiroom. Trwało to w ich wypadku ponad rok. Chwalili się tym na konferencji.
(156.17.*.*)
31
Cieszybor
02.02.2012, 18:46
To szkoda, że DVB-T również. Bo zwykłe dekodery takich zapisów nie szyfrują.
(195.246.*.*)
32
mietek
03.02.2012, 00:16
Tomasz, a w jakiej konfiguracji masz podłączony ten serwer dlna? Czy to jest Serwer->spot->player? U mnie w takiej konfiguracji działa bez problemu, również z mkv. tak na logikę jeśli odtwarza Ci plik mkv bezpośrednio, a po sieci nie chce to chyba raczej nie jest to problem playera, a bardziej sieci. W ten sposób puszczam też pliki nagrane bezpośrednio z telefonu. Panie Macieju, może napisałby pan coś więcej o takich różnych konfiguracjach.
(87.205.*.*)
33
03.02.2012, 12:54
@Tomasz Aby mieć 1000% pewności, sprawdziliśmy teraz konfiguracje Dysk NAS (Dlink DNS-325) -> Netia Spot -> Netia Player (czyli analogicznie jak napisał @mietek i potwierdzam, że nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem plików mkv. Jedyne co zauważyłem przy bardzo dużej wielkości plików ok. 4GB, to fakt że po kliknięciu ok, Netia Player potrzebuje kilka sekund by wczytać plik.
(195.114.*.*)
34
03.02.2012, 13:00
@mietek Przymierzam się do napisania jakiegoś materiału opisującego do czego ja wykorzystuję NP, bo faktycznie wbudowany DLNA daje olbrzymie możliwości. Niestety permanentny brak czasu skutecznie mi to uniemożliwia.
(195.114.*.*)
35
Tomasz
06.02.2012, 13:24
@mietek - KOnfiguracja NAS>technicolor>NetiaPlayer. Skoro dziala na netiaspot to problem moze byc w technicolor. Z plikami AVI nie mam zadnych problemow. @Maciej - na nowym sofcie dochodzi u mnie do czestych zawieszen netia playera, poprostu zamraza obraz na kanale, bylo to na tvn24, babytv. Do tego bardzo mozolnie teraz dziala hbo go, dluga reakacja jest na wybrane opcje w aplikacji.
(94.40.*.*)
36
06.02.2012, 14:04
@Tomasz: To co piszesz utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że kierunek, aby wszystkie urządzenia były pod naszą jurysdykcją developerską (celem zapewnienia pełnej kompatybilności) jest dobrym kierunkiem. Niestety technicolor, jest rozwiązaniem retailowym i nie na wszystko mamy wpływ, co nie znaczy, że nie przetestujemy rozwiązania pod kontem jak opisałeś i nie zgłosimy tematu do producenta routera (jeśli oczywiście dysfunkcja będzie powtarzalna)
(195.114.*.*)
37
Tomasz
06.02.2012, 14:31
@Maciej - oczywiscie jesli chodzi o developrskie rozwiazania wlasne, jestem jak najbardziej za. I widac jak to funkcjonuje w przypadku NetiaSpot, moze dlugo trwalo rozwiazanie problemu z MR w telewizji N i laczeniu przez NetieSpot, ale jest rozwiazany. Ja mozna powiedziec bylem zmuszony do wziecia Technicolor, bo inaczej nie moglem otrzymac pakietu 3 uslug, i oczywiscie laczas VDSL. No ale nowinki maja to do siebie, ze sa rozwijane. Mam nadzieje ze ten problem szybko zniknie, i nie bede musial podlaczac komputera do TV aby obejrzec film HD z pliku mkv, bo na pendrive nie chce mi sie kopiowac. :)
(94.40.*.*)
38
Tomasz
07.02.2012, 09:45
@maciej - na obecnej wersji często przestaje działac dzwiek, jesli dekoder jest w uspieniu, tzn. nie uzywany a wlaczony. A co ciekawe, w tym czasie dzwiek dziala na HBO GO. Jesli chcemy aby powrocil dzwiek na kanal to trzeba wylaczyc i ponownie wlaczyc dekdoer.
(94.40.*.*)
39
wolfram
08.02.2012, 23:09
Dlaczego Netia Player tak naprawdę nie działa po WiFi? Osoby instalujące u mnie usługę kategorycznie powiedziały że po Wi Fi telewizja po prostu nie działa i mam dekoder połączony kablem.
(85.193.*.*)
40
09.02.2012, 11:03
@Tomasz: temat pierwszy Technikolor: Chyba nie obejdzie się bez przesłania nam próbki, albo dokładnej specyfikacji mkv'a który Ci nie działa. Sprawdziliśmy mkv'y w wersjach kodowania i z różnymi formatami dźwieku (5.1, 5.0, 4.2, 4.1, 4.0, 3.1 ) Konfiguracja jak poprzednio, tylko Technicolor po środku. Pliki widać i sa odtwarzane, jedyne co może zaoibserwowaliśmy w labie to fakt, że jak plik jest duży, to wczytywanie pliku do Netia Playera jest proporcjonalnie wydłużone. W temacie HBO, problem zaobserwowaliśmy i już działamy w tym temacie.
(195.114.*.*)
41
Tomasz
09.02.2012, 11:11
@MAciej - to nie ze on nie dziala, nie widac wogole plikow mkv. Probke pliku wyslalem juz do Karola.
(94.40.*.*)
42
martinpl79
09.02.2012, 22:40
Ja zauważyłem, iż Netia Player ma potężne problemu ze wstaniem po rozłączeniu się połączenia internetowego na IPLI bądż HBO GO. W większości przypadków po prostu jest zamrożony... ratuje go tylko wyciągnięcie zasilania :( Ja używam Netia Playera tylko do HBO GO, DVB-T i jako odtwarzacz sieciowy... Co do połączenia przez WI-FI a po LANie to coś w tym jest, ale nie sądzę, iż Netia nie może wymusić aktualizacji u producenta(hm.. powiedzmy podwykonawcy) która rozwiązywała by jakiekolwiek różnice.. w sumie wifi "N" to ponad 130MBit a LAn 100MBit...
(77.255.*.*)
43
marek
10.02.2012, 21:03
Od niedawna ciesze sie Netia Player'em. I od poczatku zauwazam problem z dzwiekiem przy ogladaniu TV; co jakis czas fonia zanika (wycisza sie) i po ok. trzech sekundach wraca do "normy". To troche irytujace. Dzieje sie tak na dowolnym programie wiec to nie wina nadawcy. Moj NP jest podłączony do routera VDSL Technicolor. Czy ktos ma tez taki efekt u siebie?
(213.241.*.*)
44
conter
12.02.2012, 09:42
Witam. Czy wczoraj była jakaś mała aktualizacja Netia Playera? Mam do domowej sieci podpięty NAS NSA210 i do dnia wczorajszego wszystko chodziło ok natomiast wczoraj Netia Player zaczął mi go blokować.. dopóki nie wypne Netia Playera z sieci NSA wogóle nie udostępnia żadnych mediów przez DLNA. A w Netia playerze wyskakuje komunikat że urządzenie nie jest autoryzowane lub że nie działa prawidłowo lub coś podobnego. Nie da się wtedy też uzyskać dostępu przez inny odtwarzacz. Przy odpięciu Netia Playera z sieci problem jak ręką odjął.. Sprawdźcie to proszę bo kolejna funkcja playera stanie się dla mnie bezużyteczna.. Pozdrawiam
(213.241.*.*)
45
13.02.2012, 13:20
@martinpl79,@Tomasz, @conter, @ marek: na wstępie pytanie, czy zgłaszaliście swoje problemy na Infolinie? Pytam, gdyż dla mnie zgłoszone CTT, są swoistego rodzaju barometrem problemów i pozwalają na odfiltrowanie dysfunkcji globalnych od jednostkowych przypadków niekompatybilności urządzeń. Gorąco apeluje zatem o zgłaszanie problemów uwag na infolinię. Odpytałem kolegów z COK o klientów z podobnymi problemami i potwierdzili mi kilka przypadków opisanych przez Martinpl79, dlatego też da dysfunkcja została zgłoszona do poprawy w kolejnej wersji softu. Tak czy inaczej może warto byłoby sprawdzić co jest powodem Twoich rozłączeń NP z siecią.
(195.114.*.*)
46
13.02.2012, 13:24
@conter, sprawdź u siebie czy NP i NAS nie chodzą na tym samym adresie IP. Testowaliśmy różne konfiguracje NAS-router -NP na kilku rodzajach NAS i sytuacja jaką opisałeś najbliższa jest właśnie temu problemowi. Jeśli problem nie ustąpi zgłoś go na infolinie.
(195.114.*.*)
47
13.02.2012, 13:36
@Tomasz Nie jesteśmy w stanie odtworzyć sytuacji która opisujesz na posiadanych przez nas zestawach urządzeń (NAS: ASUS, D-LINK, Xtreamer)Wszystkie próbki, jakie do nas trafiły odtwarzają się bez problemu w konfiguracjach z NAS. Zweryfikuj z infolinią, czy masz najnowsze wersje oprogramowania na NP i Technicolor.
(195.114.*.*)
48
Tomasz
13.02.2012, 13:56
@Maciej, zgłosze dzisiaj w takim razie oficjalnie problem.
(94.40.*.*)
49
mario
14.02.2012, 21:41
Macieju, chyba trochę asekurancko podchodzi pan z tym podłaczeniem Netia Playera po WiFi. Zaraz po wyjściu montera, (który co prawda pociągnął kable ale po wierzchu, bo nie chciałem wiercenia dziur) zwinąłem kabel i podłączyłem wszystko po wifi i działa super. Dodam, że mam też IPTV. Dlaczego nie chcecie tego komunikować? Jestem przekonany, że dla wielu osób właśnie kable są olbrzymią barierą. Sam kiedyś miałem enkę, zanim nie podwyższyli mi ceny i pomimo, że były tam też usługi internetowe, to nie korzystałem właśnie przez kable. Zgodzę się, że czasami z wifi jest różnie ale jak już działa to działa.
(87.205.*.*)
50
ANDRZEJ
18.02.2012, 15:46
WITAM MAM TAKIE PYTANIE CZY NETIA PLAYER MA W PLANACH (W NIEDALEKIEJ PRZYSZLOSCI)ROZSZERZENIE SWOJEJ OFERTY BO SZCZERZE POWIEDZIAWSZY OBECNA JEST BARDZO UBOGA
(91.146.*.*)
51
Luter33
19.02.2012, 18:11
Czy Netia Player ma swoją przeglądarkę? NIE, ale wygodniej przeglądać internet na TV przy pomocy zoptymalizowanych do tego celu aplikacji Netia Playera (YouTube, Plotek itp.). Przy pomocy tych aplikacji nie ma dostępu do zasobów całego internetu. Czy planowane jest dodanie przeglądarki?
(90.156.*.*)
52
zaq13
20.02.2012, 10:32
Ja pomału zaczynam żałować ze wpakowałem się na dwa lata Netia Player. hbogo od 19 do 22 nie da się oglądać obraz rozmyty i co chwile dźwięk zanika, w dupie maja priorytety we Wrocławiu dla usług player. ipla nie trzyma loginów i haseł. W tv mam programy od 300 i nie da się nic zmienić na liście poza wyłączeniem kanału. kinoplex i plotek to jakieś pomyłki w tym urządzeniu. a najgorsze jest to ze nikogo to nie interesuje aby było więcej i lepiej
(87.99.*.*)
53
Tomasz
20.02.2012, 12:18
No to ja dorzuce swoje grosze do netia playera. Oferta jak najbardziej kusi, jednak dlaczego nie jest rozwijana, chodzi mi o kontent kanalow. Czemu nikt nie mysli o wrzuceniu TVN HD, i Polsat HD, i do tego sport rowniez w HD jesli chodzi o kanalu Polsatu. Co do HBO GO, powiem ze tutaj kuleje wydajnosc i jakosc. Wielokrotnie głos zanika, i do tego pare razy poprostu pozycja filmowa sie wylaczyla. Ipla - brakuje mozliwosci skorzystania z calej ofery jaka jest przez WWW. Czemu nie zostaje wprowadzony tvn player. Bardzo mi brakuje, jak wielokrotnie wspominalem dzwieku DD po kablu HDMI. A, i jeszcze jedno kiedy MODD bedzie w netia playerze.
(94.40.*.*)
54
20.02.2012, 12:54
@zaq13, @Tomasz, @Andrzej. Pracujemy nad kolejnymi serwisami dla Netia Playera.
(195.114.*.*)
55
20.02.2012, 15:25
@zaq13 trochę zaskoczyła mnie Twoja opinia o Netia Playerze. Stali bywalcy tego forum pewnie potwierdzą, że jesteśmy otwarci na wszelkie opinie, a Netia Player i Netia Spot są stale rozwijane. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że jest jeszcze co poprawiać, ale zdajemy sobie też sprawę z przewag Netia Playera nad innymi rozwiązaniami. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie ergonomii korzystania, dlatego zakładam, że Twoja jest opinia jest w jakiś sposób subiektywna zwłaszcza w temacie implementacji Kinoplexa i Plotka. Pisze tak, gdyż na licznych badaniach focusowych jakie prowadzimy, właśnie te dwie aplikacje zostały, jako najlepsze implementacje Netia Player. Jeśli chodzi natomiast o powód numeracji DTT zaczynającej się od 300 wynika to z faktu, ze pozycje od 1-300 zarezerwoane są dla IPTV. Dzięki natomiast za uwagę, gdyż jeśli faktycznie jest to dokuczliwe, to w przypadku większej skali zgłoszeń tego typu, uwzględnimy to w jednej z kolejnych wersji softu.
(195.114.*.*)
56
lightsander
20.02.2012, 16:30
Ja powiem tak, że oferta jest aktualnie w fazie BETA, bo jak nazwać to że od jej uruchomienia nie ma jeszcze tak popularnego tvn player czy vod onet? Wyjściowo player powinien być potężnym kombajnem internetowym, który wspiera choćby zdalne nagrywanie na dysk. Blado też wypada oglądanie DTT gdy nowoczesne telewizory mogę je obsługiwać bez zbędnych przystawek i to za darmo. Gdyby oferta internetowa miażdżyła inne podobne oferty bo brałbym bez zastanowienia. Aktualnie nie dla mnie taka telewizja. Słabo jeśli chodzi o paczki kanałów (tylko sieć własna, w dodatku na dobrych kablach). Monopolista poszedł po rozum do głowy i zaoferował IPTV nawet na słabszych liniach rezygnując z HD. Czasem jest to rozwiązanie. Nie mówiąc już o satelicie, gdzie poleci zawsze HD. Chciałbym wybrać Was jako operatora telewizyjnego, ale nie z tak nieopłacalną ofertą. Cały czas czekam i się przyglądam... jednak zakładam, że pod koniec roku będzie można liczyć na ruch ofertowy i software'owy w tej sprawie. To już tv n jest jak najbardziej opłacalna. Szkoda, że tak długo rozwijacie sprzęt. Niestety ale takimi działaniami nie przysporzywszy sobie dużej rzeszy klientów, bo nie samym HBO GO człowiek żyje (a tym bardziej że zacina wieczorami jak pisze powyżej użytkownik), a DTT jest darmowe. Trzymam kciuki i pozostawiam do przemyślenia.
(156.17.*.*)
57
zaq13
20.02.2012, 18:09
Panie Macku to dlaczego kinoplex jest taki ubogi? dlaczego są tylko po dwa góra pięć fimów w kategorii? gdzie jest możliwość odpłatnego wypożyczenia?
(87.99.*.*)
58
22.02.2012, 15:31
@zaq13 ok. teraz rozumiem, że Twoja uwaga tyczyła się kontentu a nie samej aplikacji. Ale odnośnie bazy filmów, to oczywiście, że na tym nie poprzestaniemy. Jest wiele powodów, które wpływają na czas udostępnienia kolejnych baz (wyjaśniałem je na jednym z wpisów). Trochę jest tak jak napisał lightsander, że jest to bardzo wczesne stadium tejże usługi (na dobrą sprawę nie minęło nawet 3 m-ce od jej wdrożenia)a już ile kontentu i funkcjonalności więcej. Zapewniam Cię, że progres nie będzie mniejszy:))
(195.114.*.*)
59
rsms
24.02.2012, 21:01
Witam, Właśnie stałem się "szczęśliwym" użytkownikiem Netia Playera w ofercie HBO GO TV. Wcześniej przejrzałem specyfikację, przeczytałem instrukcję, i jako że z wieloma różnymi urządzeniami miałem do czynienia myślałem że mnie nic nie zaskoczy. No ale pomyliłem się.. nie doceniłem Netii. Zauważyłem dziwny sposób pracy urządzenia, po zakończeniu oglądania i wyłączeniu przyciskiem na pilocie myślałem że urządzenie znajduję się już w trybie czuwania, i w takim pozostanie do ponownego włączenia. Dziwne wydało mi się tylko te że nie zdejmuje w tym stanie zasilania z portów USB, w końcu jeśli w artykule wspomina się o trosce o nasze pamięci flash, logiczna by się wydawała i troska o dyski USB. Ale okazuje się że urządzenie po czasie określonym w opcjach oszczędzania jako czas przejścia do trybu czuwania przechodzi w jeszcze inny stan, wyłącza napięcie z USB a przy okazji z przelotki antenowej na inny odbiornik, pozbawiając wszystko co tam jest podłączone sygnału. I dopiero to jest prawdziwy stan czuwania. Przekonany byłem że to jest jakiś błąd oprogramowania lub przypadłość mojego egzemplarza, ale na infolinii dowiedziałem się że wszystko działa zgodnie z zamysłem twórców. W związku z tym mam szereg pytań: Czemu w instrukcji jest mowa o przycisku włączenia/wyłączenia urządzenia? Skoro tym przyciskiem możemy je tylko włączyć ze stanu czuwania, zaś w taki stan wprowadzić już bezpośrednio nie możemy, tylko w jakiś inny stan, dla mnie całkiem nieustalony, o którym nie ma mowy ani w instrukcji ani w specyfikacji. Dlaczego nie mamy możliwości przełączyć urządzenia w stan czuwania od razu? I zdjęcia tym samym zasilania z portów USB. Jaka temu przyświeca idea? Co pozwala osiągnąć to że urządzenie jeszcze co najmniej przez godzinę będzie w jakimś dziwnym stanie a podłączone dyski pod napięciem? Jaki jest pobór mocy urządzenia w tym trzecim stanie? W specyfikacji jest podany tylko w dwóch stanach. Dlaczego w ogóle zasilanie znika z przejścia sygnału antenowego? Jaki jest sens istnienia przelotki na sygnał antenowy? Wprowadza tylko w błąd sugerując możliwości których urządzenie nie daje. A raczej programiści je ograniczają. A zdawałoby się że chciałbym tak niewiele.. móc po prostu nie tylko włączyć, ale i wyłączyć urządzenie wtedy kiedy chcę, od razu. No i móc spokojnie oglądać także TV z anteną podłączoną przez niego, i to tak jak jest nawet opisane w instrukcji. Hmm.. no i chciałoby się może jeszcze móc przełączać ścieżki dźwiękowe w locie, włączać i wyłączać napisy.. za pomocą jakiegoś przycisku, bez konieczności przerywania oglądania i wchodzenia w ustawienia. No i może jeszcze w mediach możliwość przejścia do określonego czasu w filmie, bez konieczności przewijania. Taka funkcja zwana często w innych urządzeniach „GO TO”:) No ale z drugiej strony, trochę strach pomyśleć co by z tego wyjść mogło, skoro zaimplementowanie samego wyłączania i obsługi przelotki antenowej stwarza tyle problemu. A szkoda, bo poza tym urządzenie całkiem fajne.
(77.253.*.*)
60
Roberto
13.02.2013, 20:37
Na chiny uparcie stosujecie to kodowanie nagrań PVR ? Klienci płaca duże pieniądze za korzystanie z usług. jakoś canal+ nie przeszkadza możliwość nagrywanie NIEKODOWANYCH danych na dysku ,ale widocznie te...nie znają się na ekonomii:)
(89.73.*.*)
61
Jan
01.06.2013, 14:11
Witam. Chciałbym zapytać się dlaczego na netia playerze nie można nagrywać filmów i odtwarzać ich na inny urządzeniach np. na komputerach? Oraz czy będzie to kiedykolwiek możliwe?
(178.36.*.*)
62
Karol Wieczorek
02.06.2013, 21:34
@Jan Jest to ograniczenie spowodowane oczekiwaniami właścicieli treści i obawiam się, że prędko się to nie zmieni.
(77.254.*.*)
63
18.01.2014, 12:46
Nawiąże do uwag marek10.02.2012 i conter12.02.2012 Jestem klientem od 13 01 2014 i też mam objawy zanikania głosu nawet przy oglądaniu HBO GO na początku nie wiedziałem jakie jest źródło problemu ale przy kolejnym oglądaniu telewizji problem się powtórzył zacząłem szukać na forach i wyszło że "huston mamy problem" - zgłosiłem sprawę do techniki Połączenie internetowe transfer mam taki sam jak w dniach kiedy nie miałem problemów z głosem na telewizji i jest ona bliski 40 mb/s
(178.36.*.*)
64
Marek
06.05.2014, 18:02
Ja mam takie pytanie, gdyż odnośnie podłączanych dysków zewnętrznych pisze: "zalecana maksymalna pojemność dysku to 750 GB", dyski 1TB (które aktualnie są w korzystnych cenach) nie zadziała z Netia Playerem?
(83.143.*.*)
65
Karol Wieczorek
08.05.2014, 12:30
@Marek Taki dysk też powinien działać, ale z uwagi na wykorzystywany obecnie system plików, może to nie działać idealne.
(195.114.*.*)
66
rafal
13.06.2014, 13:18
Witam, mam pytanie czy jest możliwe nagrywanie programu przy jednoczesnym oglądaniu innego. Mam sprzeczne informacje w tej kwestii.
(31.1.*.*)
67
Karol Wieczorek
13.06.2014, 13:31
@rafal Niezmiennie taka możliwość istnieje w pakietach: Praktyczny, Komfortowy i nowej ofercie a nie istnieje w Idealnym i Prestiżowym (inne technologie).
(195.114.*.*)
68
db
02.10.2014, 21:52
A kiedy będzie wspierany NTFS?
(87.204.*.*)
69
Karol Wieczorek
03.10.2014, 08:59
@db Nigdy, bo firmware NP działa w oparciu o jedną z odmian Linux'a.
(195.114.*.*)
70
lordx
03.10.2014, 10:03
Karol Wieczorek jaki problem dołożyc steronik który obsłuży NTFS za wikipedia NTFS-3G – sterownik do obsługi NTFS, przeznaczony dla systemów Linux, OS X, FreeBSD, BeOS, Haiku[1] i MorphOS, udostępniany nieodpłatnie na zasadach licencji GNU General Public License. NTFS-3G montuje partycje z systemem plików NTFS, używając do tego podsystemu FUSE.
(5.104.*.*)
71
Karol Wieczorek
03.10.2014, 10:23
@lordx Pytanie tylko, po co? Czemu i komu miałoby to służyć?
(195.114.*.*)
72
03.10.2014, 13:57
chodzby po zeby z usb móc odtwarzac długie mkv na dysku zformatowanym NTFS. albo zapisywac nagranie jako długie pliki na usb bez koniecznosci dzielenia na mniejsze FAT32 ma ograniczenia w tym wzgledzie max 4GB na plik
(5.104.*.*)
73
Karol Wieczorek
03.10.2014, 15:03
@lordx Pod PVR (i timeshifting) koneiczny jest dedykowany dysk, który Netia Player formatuje sobie pod exFAT. Na dysk podpięty do Netia Playera nie da się sieciowo nagrywać, więc NTFS jest tu kompletnie zbędny. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby odtwarzać pliki nagrane na dysku sformatowany w innych systemach plików.
(195.114.*.*)
74
Karol Wieczorek
03.10.2014, 15:03
@lordx Pod PVR (i timeshifting) koneiczny jest dedykowany dysk, który Netia Player formatuje sobie pod exFAT. Na dysk podpięty do Netia Playera nie da się sieciowo nagrywać, więc NTFS jest tu kompletnie zbędny. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby odtwarzać pliki nagrane na dysku sformatowany w innych systemach plików.
(195.114.*.*)
75
db
03.10.2014, 15:22
@Karol Wieczorek Czyli jeśli mam na dysku jakieś inne pliki i jest on FAT32 to zostanie sformatowny do exFAT i dane zostaną utracone ?
(87.204.*.*)
76
lordx
03.10.2014, 20:30
Karol Wieczorek: ja patrze głównie pod katem podpięcia dysku do USB, chyba każdy co ma widows używa NTFS.Potem przeformatować wszystko na inny format to się najcześciej odechciewa. można odtwarzanie sieciowe załatwić poprzez DLNA. Zawsze używam universal media server na widowsie i działa elegancko na wielu urządzaniach (nawet PS3 ale tylko na kablu, wifi za słabe)
(78.8.*.*)
77
Karol Wieczorek
03.10.2014, 21:45
@db Dysk zostanie sformatowany (traci się dane, to oczywiste) wyłącznie jeśli przeznacza się go pod PVR. Odtwarzanie jest możliwe bez tego.
(178.36.*.*)
78
Karol Wieczorek
03.10.2014, 21:48
@lordx Toż to przdcież zupełnie inna kwestia. Przecież pisałem już n razy jak to działa i kiery jest formatowanie (PVR).
(178.36.*.*)
79
Pablooo
05.10.2014, 00:14
Hmm - od jakiegoś czasu mam dziwny artefakty na kanale TLC - po włączeniu tego kanału przez kilka minut, a czasami cały czas do kilka/kilkanaście sekund pojawiają się artefakty (kwadraciki) i przebija się obraz z innego kanału. Z tego co się zorientowałem to co mi się wtedy pokazuje nie znajduje się w ofercie która mam. Czy ktoś zauważył na TLC takie coś ?
(87.205.*.*)
80
anon
06.10.2014, 13:06
Pablooo, tak, mam to samo na TLC. Widziałem wczoraj od czasu do czasu przebitki chyba z reklam. Słabo to wyglądało.
(213.17.*.*)
81
Tito
06.10.2014, 20:36
Pablooo u mnie ten problem również występuje ale nie tylko na TLC i w ostatnich dniach występuje bardzo często,dokładnie tak jak u Ciebie na chwilkę pokazuje się obraz z innego kanału w "klockach"
(77.254.*.*)
82
Karol Wieczorek
07.10.2014, 12:03
@Tito @Pabloo To przejściowe, pracujemy nad rozwiązaniem.
(195.114.*.*)
83
Maciej
08.04.2015, 20:37
netia player ma problem z odtwarzaniem multimediów z twonky server z dysku sieciowego. za każdym razem po 30 minutach dochodzi do braku połączenia pomiędzy netia player a twonky server. czy ten problem występował wcześniej? czy jest sposób na poprawę sytuacji?
(78.11.*.*)

Dodaj swoją opinię