31 stycznia 2012

Telewizja jeszcze bardziej Osobista, czyli Netia Player również nagrywarką

w kategorii

Miło mi poinformować, że nasz Netia Player zyskał nowe funkcje – PVR i timeshifting. Po aktualizacji oprogramowania, we wszystkich urządzeniach Netia Player (zarówno tych pełniących funkcję dekodera do IPTV, jak i tych obsługujących tylko serwisy internetowe oraz naziemną telewizję cyfrową – DTT/DVB-T) istnieje możliwość nagrywania kanałów liniowych (zarówno DTT, jak i IPTV) a także cofania i zatrzymywania obrazu.
Warunkiem skorzystania z tej funkcji jest podłączenie do Netia Playera dysku twardego (USB). Z wykorzystania na potrzeby PVR i Timeshifting wykluczyliśmy urządzenia potocznie zwane pendrive’ami, czyli wszelkiego rodzaju pamięci flash. Ich żywotność ograniczona jest cyklami zapisu pamięci flash, co przy praktycznie ciągłym nagrywaniu (specyfika timeshiftingu) skróciłoby ich żywotność do dosłownie kilku dni.

Staraliśmy się by interfejs użytkownika był równie przyjazny, jak w innych serwisach Netia Playera. Nagrywanie możliwe jest zarówno po wciśnięciu klawisza REC na pilocie, jak i po wcześniejszym zaprogramowaniu, czy to z poziomu EPG, czy też poprzez specjalnie stworzoną do tego zakładkę. W tejże zakładce znajdziemy także wcześniej nagrane materiały jak też wskaźnik wykorzystania przestrzeni na dysku.

Jak wspominałem we wcześniejszym wpisie, Netia Player umożliwia odtwarzanie własnych multimediów bezpośrednio z dysku lub pendrive podłączonego m.in. do portu USB Netia Playera. Teraz ten sam dysk może służyć do zapisu nagrywanych treści. Celowo napisałem dysk, gdyż nowe oprogramowanie na potrzeby nowych funkcji wymaga min 40 GB dysku twardego.  Tu przy okazji, podkreślę jedną różnicę naszego rozwiązania w stosunku do innych podobnych na rynku, a mianowicie fakt, iż jeśli dysk sformatowany jest jako FAT 32 możliwe jest jego współużytkowanie przez Netia Player w sposób konwencjonalny przez PC. W takim przypadku Netia Player tworzy wyłącznie katalog, w którym deponuje odpowiednio zabezpieczone nagrania. Uprzedzając pytania, czy da się odtworzyć zapisane pliki Netia Playera na PC odpowiedź brzmi nie, podobnie, jak nie da się odtworzyć tych plików na innym Netia Playerze.

Dla użytkowników, którzy zdecydują się na dedykowany dysk do Netia Playera rekomendowane jest sformatowanie dysku w formacie EXT3.
Aby ten wpis nie był czysto marketingowym przekazem, poniżej trochę „technikaliów” dotyczących współpracujących urządzeń
- interfejs USB 2.0 lub USB 3.0 kompatybilne z USB 2.0;
- minimalna wymagana pojemność dysku to 40 GB;
- zalecana maksymalna pojemność dysku to 750 GB;
- dysk zewnętrzny z zasilaniem USB o poborze mocy mniejszym niż 0,6 A lub (w przypadku większego poboru mocy) z zewnętrznym zasilaniem;
- dysk powinien być sformatowany w systemie FAT32 (w przypadku dysków o pojemności nieprzekraczającej 500 GB). W przypadku większych dysków rekomendowane jest sformatowanie w systemie EXT3. Dyski w systemie plików NTFS nie są wspierane.

Dokładna instrukcja znajduje się w pliku „Instrukcję podłączenia Netia Playera - wersja rozszerzona” umieszczonym na stronie www.netia.pl/netiaplayer.
Życzę miłej zabawy i liczę na feedback, gdyż jak podkreślam zawsze, pozwala nam to skutecznie rozwijać nasze usługi

0

Polecane strony

Tagi

Komentarze

Brak komentarzy. Wyraź swoją opinię jako pierwszy!

Dodaj swoją opinię