26 maja 2011

Sprawdź prawdziwą prędkość swojego łącza

Karol Wieczorek w kategorii

Sprawdzanie prędkości łącza staje się powoli narodowym sportem (przynajmniej części) PolakówSmile Dlatego pod adresem tester.netia.pl uruchomiliśmy nasz własny test prędkości (inaczej speedtest). Tester pokazuje nie tylko szybkość łącza (zarówno prędkość pobierania danych, czyli download, ale również wysyłania, czyli upload), ale również ping, czyli czas odpowiedzi serwera.

Nasz test prędkości (speedtest) będziemy jeszcze podrasowywać graficznie, ale pod względem funkcjonalnym jest to już praktycznie docelowe rozwiązanie. Nie chcieliśmy odkrywać Ameryki w konserwach, dlatego sięgnęliśmy po istniejące, profesjonalne rozwiązanie firmy, której popularny speedtest (speedtest.pl) już od wielu lat funkcjonuje na rynku.
Różnica pomiędzy naszym testerem a rozwiązaniami zewnętrznymi jest taka, że nasz speedtest jest postawiony na silnym serwerze w naszej sieci szkieletowej, co zapewnia obiektywizm wyniku (wiele popularnych testów prędkości lub łączy do nich ulega okresowemu przeciążeniu, przez co prezentowane wyniki nijak się mogą mieć do rzeczywistości).
 
Tester.netia.pl umożliwia m.in. dzielenie się wynikami na forach internetowych czy serwisach społecznościowych (generowany jest link bezpośredni i forumowy). Do bazy wyników dostęp mają też nasi konsultanci wsparcia technicznego, co jest bardzo pomocne przy procesowaniu ewentualnych zgłoszeń, dotyczących transferu.

Pamiętajcie, aby z testu korzystać najlepiej na komputerze podłączonym do modemu/routera po kablu ethernetowym (Wi-Fi szczególnie w pewnym oddaleniu może mocno zaniżyć wyniki) i przy braku obciążenia łącza innymi komputerami lub urządzeniami korzystającymi z Internetu. Zamknięcie innych aplikacji też jest bardzo wskazane.

0

Polecane strony

Tagi

Komentarze

Brak komentarzy. Wyraź swoją opinię jako pierwszy!

Dodaj swoją opinię