07 czerwca 2011

Netia Spot - serce cyfrowego domu

Karol Wieczorek w kategorii

Dzisiaj zaprezentowaliśmy Netia Spot, czyli nasze własne urządzenie dostępowe (jedno z dwóch, które zaprezentujemy w tym roku). Jest to kolejny etap rewolucji Netii, zapoczątkowanej kompletną zmianą identyfikacji korporacyjnej i wprowadzeniem rewolucyjnej oferty dostępu do internetu.

 

Netia Spot to znacznie więcej niż bezprzewodowy router. Dzięki Netia Spotowi uruchomienie internetu jest banalnie proste – wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i gniazdka sieciowego, odczekać kilka chwil i korzystać z usług. Nie trzeba przechodzić żadnych procesów autoryzacji, czy wpisywać dodatkowych danych. Równie proste jest podłączenie urządzeń do sieci Wi-Fi.

Opracowaliśmy również niezwykle prostą w użyciu instrukcję – na jednej kartce znalazły się wszystkie wytyczne dla podłączających urządzenie. Dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę lub dowiedzieć się więcej o dodatkowych funkcjach Spota, przygotowaliśmy film instruktażowy, dołączony na płycie oraz poszerzone informacje na stronie internetowej Netii.   

Tworząc Netia Spot zadbano o pełną informację w przypadku awarii. Jeżeli usługa dostępu do internetu przestanie działać, na ekranie komputera pojawi się odpowiedni i wyczerpujący komunikat, informujący o przyczynie, wraz ze wskazówkami jak usunąć awarię (np. wyjęta wtyczka itp.). Pozwoli to w wielu przypadkach szybko i łatwo przywrócić prawidłowe działanie Spota bez konieczności kontaktu z pomocą techniczną operatora.

Najnowocześniejsze rozwiązania, które zastosowano w Netia Spocie (m.in. najnowocześniejszy chipset, dwie mocne, wewnętrzne anteny i standard Wi-Fi n), zapewniają duży zasięg a także pozwalają na transfer danych z prędkością nawet 300 Mb/s.

Spot umożliwia też m.in. łatwe, bezprzewodowe współdzielenie plików oraz łączenie w sieć domowych urządzeń cyfrowych. Netia Spot jest też przygotowany do obsługi mobilnego internetu (Netii). Wystarczy podłączyć do jednego z gniazd USB Netia Spota mobilny modem i już można się cieszyć z dostępu do internetu na wielu urządzeniach.

Projektem Netia Spota zajęła się firma Design Partners, która od lat opracowuje design urządzeń czołowych producentów na świecie. Dzięki przeprowadzonym wcześniej badaniom oczekiwań klientów, Spot ma zaledwie jedną (niemigającą) diodę o łagodnej barwie (by jej światło nie przeszkadzało w domu), jeden przycisk i ergonomiczne ułożenie gniazd. Nie ma też widocznej kratki wentylacyjnej, dzięki czemu nie ma problemu osiadającego i trudnego do usunięcia kurzu. Przede wszystkim jednak nowoczesny i estetyczny wygląd urządzenia sprawia, że może być ono eksponowane i znakomicie wpasuje się we wnętrze każdego domu.

Wszyscy klienci używający Netia Spota będą mieli dostęp do międzynarodowej sieci WiFi Community FON. Pasmo internetowe, którego nie wykorzystuje w danej chwili użytkownik Netia Spota, stworzy hot spot dostępny dla członków sieci FON. W zamian za to klienci Netii, którzy mają Spota, będą mogli korzystać z 4 milionów darmowych hotspotów na całym świecie. Z sieci FON będzie się można oczywiście odłączyć.

Netia Spot będzie bezpłatnie udostępniany (dzierżawiony, ale bez miesięcznego czynszu!) wszystkim klientom (również firm), którzy zawrą umowę na warunkach promocji No Limits, obowiązującej od 9 czerwca.

 

0

Polecane strony

Tagi

Komentarze

Brak komentarzy. Wyraź swoją opinię jako pierwszy!

Dodaj swoją opinię