07 listopada 2012

Netia Player - najlepszy dekoder (STB) do telewizji cyfrowej (DVB-T MPEG4)

Karol Wieczorek w kategorii

Dzisiaj o 4,15 rano mieszkańcy województwa lubuskiego zostali przez Michała Boniego, Ministra Administracji i Cyfrywacji (symbolicznie) odcięci od telewizji, analogowej telewizji... W tym województwie już teraz, w pozostałych w najbliższych miesiącach, zacznie się w pełni era naziemnej telewizji cyfrowej. Harmonogram wyłączeń dostępny jest na stronie: http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wylaczen,748.html Ponieważ badania rynku wskazują, że znaczna część (nawet połowa widzów TV analogowej) nie jest jeszcze przygotowana na tę zmianę, postanowiem napisać szybki (aczkolwiek subiektywny) przewodnik dla naszych obecnych i potencjalnych klientów, który (mam nadzieję) wskaże najbardziej efektywną i bezbolesną drogę do naziemnej telewizji cyfrowej i czegoś więcej...:)

Sygnału naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T MPEG4) raczej nie "złapiemy" bez anteny. Zasadniczo powinna działać dotychczasowa antena dachowa. Osobom, które dopiero chce zacząć korzystanie z tego rodzaju odbioru TV, polecam zakup jednej spośród kilkunastu anten do DVB-T z oferty naszego eMarketu (netia.emarket.pl). Najtańsza antenta tego typu w naszej ofercie kosztuje zaledwie 14,40 zł z VAT! Z anten wewnętrznych (pokojowych) szczególnie polecam tę antenę marki Media-Tech za jedyne 47 zł. Osoby mieszkające w większej odległości od nadajników, w trudniejszym terenie powinny się natomiast zainteresować tą anteną kierunkową marki RWT w cenie 78,50 zł.

Drugim elementem niezbędnym do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) jest dekoder (STB - Set Top Box) w standardzie MPEG4. Większość nowych telewizorów jest w taki dekoder wyposażona, ale nadal w bardzo wielu domach używa się odbiorników nieprzygotowanych do odbioru telewizji cyfrowej. W takim przypadku trzeba się wyposażyć w odpowiednie STB. Nie jest to wielki wydatek, prosty dekoder kosztuje około 100 zł, ale też nie oferuje zwykle więcej niż odbiór liniowej TV.

Dla "telemaniaków" zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jednak wyposażenie się w Netia Player, który nie tylko jest dekoderem telewizji cyfrowej, ale centrum domowej rozrywki, sercem Telewizji Osobistej, pozwalającym na odbór i nagrywanie płatnej TV, szeregu atrakcyjnych i przydatnych serwisów internetowych na ekranie TV (np.: internetowe radio, pogoda) oraz serwisów wideo na życzenie (np.: ipla, tvn player, HBO GO) i odtwarzanie własnych multimedów. Szczegółowe informacje na temat Netia Playera znajdują się na stronie: http://www.netia.pl/oferta-dom/telewizja/netia-player.html

Użytkownikiem (nie właścicielem, bo urządzenie jest dzierżawione) Netia Playera mogą się stać wszyscy użytkownicy stacjonarnego dostępu do internetu Netii już za 15 zł miesiecznie (w wariancie bez płatnych kanałów TV lub jako drugi odbiornik w ramach odpowiednika usługi multiroom). Netia Player jest bezpłatnie udostępniany w ramach usług takich jak: HBO GO TV, czy płatnej TV (pakiety w cenach od 34,90 zł miesięcznie, jak np. Pakiet Praktyczny, który znakomiecie uzupełnia ofertę cyfrowej telewizji naziemnej o kilkanaście atrakcyjnych pozycji).

Czy Waszym zdaniem realny jest masowy odpływ klientów od platform satelitarnych i kablówkem na rzecz naziemnej telewizji cyfrowej? 

14444

Polecane strony

Tagi

Komentarze

1
lordx
07.11.2012, 18:55
No będzie niezły poligon testowy dla reszty kraju :-) Szkoda ze Netia player nie umie tv mobilnej :-) to bylaby alternatywa tam gdzie niema iptv albo łacze jest bardzo słabe Jak ktoś chce dobra antenę DVB-T polecam Telmor DIGIToptima IQ
(78.8.*.*)
2
08.11.2012, 08:38
Właśnie zauważyłem że w NP jest możliwość kupienia walki boksu na 10 listopada. :)
(91.145.*.*)
3
xprox
08.11.2012, 20:14
Mógłby się już pojawić SpotVDSL bo chciałbym sobie zmienić na VdSL2 internet.
(87.205.*.*)
4
jack
09.11.2012, 09:54
Sądzę , że rezygnacja klientów z usług telewizji satelitarnych jest realna. Sam będę rezygnował (po zakończeniu umowy) z usług Cyfrowego Polsatu. Poszukiwał będę usług , gdzie mógłbym uzupełnić kanały dostępne w ramach telewizji naziemnej.(nie pakiety kanałów)
(79.187.*.*)
5
09.11.2012, 13:55
Polemizowałbym z tytułem artykułu, gdyż nie uważam że NP jest najlepszy do DVB-T. W artykule zostały opisane jego zalety, natomiast nikt nie wspomina o wadach np. 1. Brak możliwości edycji listy kanałów. 2. Nie nagrywa na dyskach flash, pendrive'ach. (Pewnie związane jest to z automatycznym timeshift'em po zmianie kanału). 3. Brak możliwości odtworzenia nagranego materiału na innym urządzeniu np. komputerze (Prawa autorskie???) 4. Długie uruchamianie NP (zwykłe tunery starują błyskawicznie - w parę sekund) Powyższe wady powodują że do DVB-T lepszy jest zwykły tuner w cenie nawet poniżej 100PLN. Nie będę wymieniał konkretnych marek, bo nie chcę być posądzony o reklamę, jak ktoś będzie chciał to sobie poszuka na necie. Jako "centrum rozrywki" NP spisuję się lepiej o czym świadczą dobrze dobrane usługi. Ale brakuje możliwości dodawania własnych serwisów lub pobierania z "Marketu" Przydałyby się np. vod.pl, vodeon.pl, vod.tvp, iplex, weeb.tv, tuba.tv. Jest możliwość sprawdzenia wiadomości na Facebook'u ale brakuje sprawdzania poczty, czy przeglądania internetu po podłączeniu klawiatury na USB, bo jest obsługiwana. Za kwotę około 300 PLN można kupić podobne urządzenie polskich firm z DVB-T, bez wspomnianych ograniczeń i cieszyć się możliwością wyboru co chce się oglądać i w jaki sposób. Jak się weźmie te urządzenie na raty to wychodzi podobnie jak dzierżawa NP, a otrzymuję się je na własność. Podsumowując Netia Player to bardzo dobre urządzenie, ale z podciętymi skrzydłami, co powoduje że często muszę korzystać z alternatywy, a tak wystarczyłby mi 1 dekoder. Mam nadzieję że Netia rozważy moje prośby i bardziej "otworzy" NP na świat, dodając mu więcej możliwości.
(178.37.*.*)
6
Karol Wieczorek
09.11.2012, 14:15
@Kliczko Każda sroczka swój ogonek chwali:) Ale po kolei: Ad. 1 Będzie za kilka miesięcy taka możliwość (a dokładnie takie Ulubione) Ad.2 Pendraki nie wytrzymują ciągłego nagrywania Ad.3 Tak, ochrona praw autorskich Ad 4. Wynika to z ekologii Co co pozostałych spraw, to jak już napisałem w poprzednim komentarz - nie chcemy z tego robić bezsensownego kramiku z mydłem i powidłem.
(195.114.*.*)
7
Jacek
10.11.2012, 00:41
@Karol: Ad.3 Tak, ochrona praw autorskich A o dozwolonym użytku osobistym słyszał?
(2001:6a*)
8
10.11.2012, 22:41
@Karol Ad.1 Za kilka miesięcy to mi się umowa kończy na telewizję osobistą. I jak narazie nie widzę sensu przedłużania umowy. Ad.2 Jakby wyłączyć automatyczny timeshifting to by wytrzymały. Ad.3 Jakoś producenci innych tunerów nie mają z tym problemów. Nie uważam też żeby dodawanie nowych funkcji i ulepszeń było bezsensowne.
(178.37.*.*)
9
Karol Wieczorek
11.11.2012, 10:27
@Jacek Słyszał, ale właściciele kontentu może nie słyszeli?;)
(178.36.*.*)
10
Karol Wieczorek
11.11.2012, 10:31
@Kliczko Ad 1 A to ciekawe, bo Telewizję Osobistą wprowadziliśmy równo rok temu w umowach na 24 miesiące... @Ad 2 A jakby wyłączyć w ogóle nagrywanie, to by wytrzymały jeszcze dłużej;) Ad. 3 Producenci innych tunerów nie oferują też płatnej TV i nie muszą się martwić tym co ich partnerzy od kontentu o tym myślą.
(178.36.*.*)
11
rsms
11.11.2012, 12:19
No właśnie, każda sroczka swój ogonek chwali. Ale Netia swój to po prostu nieprzyzwoicie przechwal. Jeśli chodzi o DVB-T to akurat NP jest jednym z najgorszych urządzeń dostępnych na rynku. Jedynym plusem jest ładna grafika. Tak się państwo troszczycie o pendrive użytkowników, na innych urządzeniach jakoś ich z powodzeniem używają. Może to użytkownikowi należałoby pozwolić podjąć decyzję. I przy tej trosce o pendrive, całkowita beztroska o dyski. To że po wyłączeniu NP. dyski są jeszcze jakiś czas pod napięciem to zdaniem państwa wpływa na przedłużenie ich żywotności? Bo NP nie ma nawet jak należy zaimplementowanych zmian trzech podstawowych stanów, pracy, czuwania, i całkowitego wyłączenia. W sytuacji kiedy inne urządzenia po prostu szybko budzą się na nowo, to NP startuje jakby był całkowicie od prądu odłączony. A kiedy chcemy go pilotem wyłączyć to nic z tego, nie ma takiej możliwości, pozostaje w jakimś dziwnym stanie. No i po przejściu w ten specyficzny tylko dla tego urządzenia stan niby czuwania, jak już po godzinie czy dwóch odłączy napięcie z dysków, to zdejmuje je też z przelotki antenowej, uniemożliwiając odbiór z np. zwykłego TV, podłączonego do NP, zresztą dokładnie tak jak w instrukcji jest to pokazane. Czyżby sroczka uważała że NP jest nie tylko najlepszy, ale i w ogóle jedyny do DVB-T stworzony? Jedyną zaletą NP jak na razie jest to że jako jedyny pozwala odebrać TV dostarczaną przez Netię. Ale wypuścić w ogóle do tego celu przy ilości ponad 100 kanałów dekoder bez listy ulubionych??? To się po prostu w głowie nie mieści. Gdyby byłą możliwość kupienia czegoś do tego celu na rynku, to pewnie większość użytkowników NP by pochował w szafie. O wielu rzeczach już chyba z rok temu tu pisałem, ale żadnej sensownej odpowiedzi się nie doczekałem. Nie bardzo się jej spodziewałem i tym razem, no ale na takie pochwały NP przez sroczkę musiałem zareagować. Bo śmieszne jest po prostu w tym wypadku tłumaczenie czegoś że wynika to z ekologii. To to że dysk pracuje gdy już nie potrzeba też może ekologią pan wytłumaczy? Może to zużycie energii ogranicza? Brak w tych tłumaczeniach i logiki i składu, jak jedną rzecz to tłumaczy, to innej zaprzecza. A to oznacza że albo nie wie pan o czym pisze, albo nic sensownego nie może napisać, bo sensownych wytłumaczeń nie ma.
(77.255.*.*)
12
11.11.2012, 13:18
@Karol Racja. Sprawdziłem i za parę miesięcy kończy mi się "Szybki" internet. Umowa na TV jest dłużej, bo zamawiałem później :( Czy jak zrezygnuję z internetu z Netii i przejdę do Orange to czy TV będzie działała? Podejrzewam że nie, i czy wtedy mogę wypowiedzieć umowę ze względu na brak możliwości świadczenia usługi?
(178.37.*.*)
13
11.11.2012, 22:26
@rsms Również uważam że NP jest przereklamowany, do najgorszego mu sporo brakuje ale mógłby być lepszy, gdyby tylko firma chciała. Wygląda na to że nie chce. Z tą ekologią to ściema, po wyłączeniu pilotem wygasza się tylko TV, natomiast dyski i LAN są aktywne. Dopiero po dłuższym czasie przechodzi w głębokie czuwanie, ale wtedy uruchamia się maaaasssaaakrycznie dłuuugooo :) Już Android wstaje szybciej. Przelotka antenowa jest bez sensu. Jak NP włączony to wprowadza duże tłumienie - sygnał wyraźnie słabszy niż bezpośrednio. Przy głębokim uśpieniu odcina sygnał (przydatność jak w kramiku z mydłem i powidłem :) ) Ulubione będą, ale za parę miesięcy :) - mam obietnicę Pana Karola. Programiści muszą dopracować najpierw sypiącego się SPOTA :) Ja też piszę różne pomysły na rozbudowę NP i jak kamień w wodę :( @Karol Rolą rzecznika jest kontakt z klientami i przekazywanie informacji w obydwie strony: próśb klientów i informacji z firmy. Natomiast Pana rola jest "odpinpongowanie" natrętnych klientów takich jak ja :) lub zbycie ich milczeniem. Żadnych konkretów tylko "kramik z mydłem i powidłem" :) Mnie takie działanie nie przekonuje do Pana firmy. I jeszcze jedno pytanie - mam nadzieję na konkretną odpowiedź :) Kiedy w Netia Spocie będzie obsługiwany Huawei e173u-2 ? A może będzie też obsługiwany Huawei E3131 ? Wiem, pomarzyć można :(
(178.37.*.*)
14
Karol Wieczorek
12.11.2012, 14:02
@Kliczko Stan pośredni (pomiędzy pełnym działaniem a ekologicznym, głębokim czuwaniem) trwa zaledwie pół godziny i gwarantuję, że nie zabije to żadnego dysku. Jest to zrobione wyłączenie dla wygody użytkowników. Dostawca sprzętu (który podobne rozwiązania dostarcza do wielu dużych operatorów na świecie) zrobił to nauczony doświadczeniem użytkowników (pomyłkowe wyłączenie na chwilę). Proszę nie oczekiwać od nas zdradzania planów rozwoju, to zwyczajowo tajemnica przedsiębiorstwa. Jeśli chce Pan sobie instalować dowolne aplikacje, są na rynku dostępne rozwiązania to umożliwiające, nic nie stoi na przeszkodzie aby z nich korzystać. Co do SPOTA, ja bardzo go sobie chwalę, mam nawet wersję oprogramowania, obsługującą modem Huawei, którą wraz z zaprzyjaźnionymi użytkownikami testujemy.
(195.114.*.*)
15
lordx
12.11.2012, 16:46
Panie Karolu czy do technicolora jest jakaś wersja którą testujecie i ma szanse ujrzeć swiatło dzienne ?? bo USB w nim także można wykorzystać do internetu mobilnego ale chyba o tym wiecie :) no i przydałaby się funkcja dowolnego przypisania IP w DHCP a nie po kolei jak leci :) i sterownik VDSL dla annexu B w dialogu :)
(78.9.*.*)
16
Karol Wieczorek
12.11.2012, 16:48
@lordx Przyznam bez bicia, że koncentrujemy wysiłki na firmware Netia Spotów.
(195.114.*.*)
17
Łukasz
12.11.2012, 16:49
Panie Karolu, a co z oprogramowaniem starych STB ?
(87.205.*.*)
18
Karol Wieczorek
12.11.2012, 16:51
@Łukasz Górę bierze koncepcja powolnego zastępowania wszystkich starych STB przez Netia Playera.
(195.114.*.*)
19
janek
12.11.2012, 21:36
@Karol Wieczorek Hmmm... wszystkie siły skierowane na firmware NetiaSpotów?? Czyli że szykuje się jakaś większa aktualizacja? do tych urządzeń (czyt. dużo zmian)?
(77.254.*.*)
20
12.11.2012, 23:41
@Janek Ten kto wziął TV od Netii na samym początku, dostał Technicolor + stare STB = nie do końca stabilne rozwiązanie. Teraz Netia koncertuje się na platformie NS2 + Netia Player. Ciekaw jestem czy będę mógł to wziąć na czas nie określony. Oficjalnie nie, ale jak zadzwonię na infolinie to się okaże ;)
(77.254.*.*)
21
lordx
12.11.2012, 23:52
Panie Karolu no tak rozumiem ale technocolor raczej mi nie wyśle firmware :) Wiec muszę liczyć na Netie, w końcu chyba jest ich sporo jeszcze w magazynach. Wolałbym mieć sprzęt który jest rozwojowy jak Netia spot 2 :) a nie zgłaszać bugi w firmware które nie wiadomo czy będą załatane
(78.9.*.*)
22
Karol Wieczorek
13.11.2012, 10:44
@Janek Nie, to raczej poprawki i uaktualnienia np. sterowników sieciowych. Z nowych rzeczy jest dointegrowanie tego szybszego modemu mobilnego Huawei.
(195.114.*.*)
23
janek
13.11.2012, 13:33
Panie Karolu a czy uaktualnienia będą dotyczyć również samego ADSL?? O ile to się w ogóle aktualizuje (sterowniki odpowiadające za ADSL2+ ) :)
(77.254.*.*)
24
Karol Wieczorek
13.11.2012, 13:39
@Janek Sama część "modemowa" nie wymaga wielkich poprawek.
(195.114.*.*)
25
rsms
17.11.2012, 16:47
Panie Karolu, chyba znowu pan sobie żarty robi. Pomyłkowe wyłączenia na chwile? Na pół godziny? To od kogo wy te NP kupowaliście że tam o minutach nie słyszeli? To na wypadek jakby to co pan pisze o zachowaniu NP przypadkiem było prawdą. Bo nie jest!!!! Mój NP odłącza dysk po czasie ustawionych w opcjach, i nazwanych tam czasem po jakim ma przejść w stan czuwania. I nijak się słuchać tego co pan tu piszę nie chce:)
(77.255.*.*)
26
Karol Wieczorek
19.11.2012, 09:14
@rsms Nie jest tajemnicą jaka firma produkuje dla nas Netia Playery, jest to nawet na opakowaniu napisane, to Netgem. Proszę sobie wejść na ich stronę i zobaczyć dla kogo pracują. Ja pisałem o stanie pośrednim w przypadku wyłączenia urządzenia przyciskiem na pilocie. Możliwość ustawienia trybu oszczędnego to coś innego, ten włącza się po określonym czasie bezczynności i wtedy od razu urządzenie wchodzi w głęboki stanby.
(178.36.*.*)
27
rsms
19.11.2012, 18:30
@Karol Wieczorek, a może skoro już pan o czymś pisze to naprawdę dokładnie zapoznał by się ze szczegółami tego o czym pan pisze? Oczywiście wiem kto jest producentem NP, widziałem stronę, nawet specyfikację techniczną. Rozumiem że jest pan piarowcem, no ale wszystko ma swoje granice przyzwoitości. Jak ktoś tu pisze to o nie piarowskie odpowiedzi mu chodzi, a o konkretne, techniczne. Co to np. za pojęcia których pan używa: głęboki stan uśpienia, ekologiczne głębokie czuwanie? Jakie konkretnie wartości w watach się za nimi kryją? W specyfikacji na stronie netgeam znalazłem coś takiego: Power consumption: 13W, StandBy mode: <0.6W. To są całkiem typowe wartości dla tego typu urządzeń. Nawet mój TV w stanby pobiera właśnie poniżej 0,6W, chociaż w trybie zwykłej pracy dużo więcej niż NP, a budzi się ze stanu uśpienia wprost błyskawicznie, szczególnie jeśli porównać z NP właśnie. Gdyby pan się zapoznał z pewnymi rzeczami dokładniej to wiedziałby pan że w NP właśnie wyjątkowo to nie są dwie różne rzeczy, ustawienie trybu oszczędnego, nazwane w menu oszczędzaniem energii, czyli po jakim czasie bezczynności włączone urządzenie ma się wyłączyć. Tk jest w każdym innym urządzeniu poza NP. W NP jest to też i ustawienie nieoszczędzania energii, bo określa czas przez jaki jeszcze urządzenie zostaje włączone gdy niby wyłączymy je pilotem. A stan ten nie ma nic wspólnego z trybem standy, bo wszystko pracuje, znika tylko obraz puszczany na TV. W jednym tylko ma pan rację, to się zmieniło od ostatniej aktualizacji, więc o tym co pisałem wszędzie powinienem pisać było a nie jest. Teraz NP pozostaje włączony bez względu na to ustawienie około 1 godziny. Więc to już też nie tak jak pan podaje. Z jednej strony mamy głęboko ekologiczne czuwanie, a z drugiej szastanie nikomu niepotrzebną a zużytą przez godzinę energią. Łatwo policzyć na ile tej energii by starczyło na czuwanie w trybie stanby, której to oszczędność tak pan podkreśla. I to z powodu? Bo ktoś mógł NP przez pomyłkę wyłączyć. I potrzebuje aż godziny żeby się w tym zorientować??? To się nawet piarowsko kupy całkiem nie trzyma.
(77.255.*.*)
28
Karol Wieczorek
19.11.2012, 22:29
@rsms Czy dokonał Pan pomiarów zużycia energii NP po wyłączeniu urządzenia przyciskiem Power? Czy naprawdę uważa Pan, że można porównywać telewizor i tego typu dekoder w kwestii przebywania i wychodzenia z trybu czuwania? Jeśli NP powoduje zbędne zużycie energii, to aż cały jestem przerażony tym co wyczyniają niektóre konkurencyjne dekodery np. satek, które odpalają się błyskawicznie przy czym w trybie standby jakoś tak dziwnie szumią i wydzielają sporo ciepła...
(178.36.*.*)
29
rsms
20.11.2012, 19:14
A po cóż miałbym dokonywać pomiaru zużycia energii przez NP. Chyba w Netii powinniście sami znać takie podstawowe parametry działania urządzenia, szczególnie jeśli tak jego energooszczędność chwalicie. Prawdopodobnie są one mniej więcej takie same jak podane w specyfikacji, a wat w jedną czy w drugą stronę nie ma dla mnie znaczenia. Dla mnie znaczenie ma to że po takim wyłączeniu jak pan pisze pobór energii przez NP przez godzinę jeszcze ani odrobinę nie maleje. To sprawdzałem i mierzyłem. Czyli biorąc dane ze specyfikacji ponad 21 x więcej niż w stanie czuwania. A nam wydaje się że go wyłączyliśmy. To co zużyje przez ten czas z powodzeniem by wystarczyło rozłożone w czasie na dobę na podtrzymanie napięcia na przelotce antenowej, a pewnie i na utrzymanie go w stanie pozwalającym na szybszy start. I to przy jednorazowym włączeniu i wyłączeniu NP, a co jeśli ktoś kilka razy go włącza i wyłącza na dobę? Czy naprawdę uważam że można porównywać? A może poda mi pan jakiś konkretny powód dla którego to nie można? Zarówno NP jak i TV działają pod kontrolą jakiegoś systemu operacyjnego. I dla jednego i dla drugiego wychodzą poprawki. I jedno urządzenie i drugie posiada teraz funkcje sieciowe. NP obsługuje poza DVB-T także IPTV, ale wiele TV ma teraz zintegrowane także głowice do odbioru TV sat, czyli jest także TV sat dekoderem. A złącza CI umożliwiają także odbiór TV sat kodowanej. Jedyne co je różni to to że TV w przeciwieństwie do NP musi także szybko obraz wyświetlić, no ale to nie jest raczej na plus dla NP. A dekoderów satek to ja bym się tak bardzo nie obawiał. I nie tylko z tego powodu że bywają montowane już i w TV. Ale także dlatego że nawet jak pobierają więcej energii to nie jest to przez nikogo ukrywane, i wiadomo na co ta energia idzie. Na pewno bywają w tym względzie rozwiązania i gorsze i lepsze. Ale w przypadku NP mamy do czynienia z rozwiązaniami w niektórych momentach po prostu paranoicznymi. I szukaniem na siłę ich uzasadnienia. I stąd jak jedno uzasadnienie jedną rzecz niby tłumaczy, to z kolei uzasadnieniu innej przeczy. Przyczyną podobnie paranoidalnych zachowań w innych sprzętach są zazwyczaj jakieś błędy w oprogramowaniu, które się naprawia. Natomiast w Netii się do nich filozofię dorabia. Nawet w przypadku ewidentnej niezgodności z opisem w instrukcji obsługi, jak to jest w przypadku przelotki antenowej. No i zresztą w ogóle samym jej w NP faktem istnienia. Bo skoro działa jak działa, to po co ona w ogóle jest?
(77.255.*.*)
30
przemo
10.12.2012, 08:45
Panie Karolu jakie zmiany przyniosła nowa wersja softu do Netia Playera 5.2.71-35 z 31 października? Pobrało mi ją parę dni temu. W Moje Multimedia po wybraniu filmu i wciśnięciu zielonego przycisku "Działania" jest opcja "oznacz jako film muzyczny" po co to jest?Dlaczego nie jako sensacyjny, dramat, horror? A tak poza tym po wejściu w katalog z filmami mogły by się wyświetlać miniaturki filmu i podgląd filmu w prawym górnym oknie po "najechaniu" na dany film na dolnej liście. Przydało by się też info o danym pliku filmu np. rodzaj kodowania (avi itp.) ,jaki dźwięk(stereo, AC3 itp.). Jest tylko rozdzielczość.
(77.253.*.*)
31
przemo
10.12.2012, 09:01
Jeszcze jedno pytanie. W diagnostyce Netia Playera adres MAC WIFi to same zera. Tak powinno być ? Wyłączenie z prądu nic nie daje a kiedyś był normalnie wyświetlany.MAC lan pokazuje dobrze.
(77.253.*.*)
32
Karol Wieczorek
10.12.2012, 10:25
@Przemo Ta wersja softu to taka "przejściówka" do nowej (już z początkiem na 5.4), która powinna rozwiązać praktycznie wszystkie dotychczasowe bolączki NP. Dlatego proszę się do tej obcnej wersji jakoś szczególnie nie przywiązywać;)Jeśli chodzi o WiFi to pewnie jest kwestia szyfrowania (WEP tu ma problem). Pomysły na usprawniania są fajne, pewnie nie wszytko i nie od razu, ale część postaramy się zaimplementować (np. te miniaturki będą już niedługo). Nowy firmware masowo pewnie dopiero po Nowym Roku.
(195.114.*.*)
33
przemo
12.12.2012, 09:29
Panie Karolu podłączyłem dysk 500GB do Netia Playera a tu zonk, mogę nagrywać i zatrzymywać programy tylko z dvb-t. Kiedy i czy w ogóle będzie możliwość nagrywania kanałów z pakietu Praktycznego na LLU?
(77.253.*.*)
34
Karol Wieczorek
12.12.2012, 14:26
@Przemo w kolejnej wersji firmware będzie już można nagrywać kanały w streamingu (czyli właśnie Praktyczny i ewentualne kanały premium do Praktycznego)
(195.114.*.*)
35
przemo
18.12.2012, 12:26
Panie Karolu co wnosi nowego firmware do NP z 7 grudnia wersja 5.2.71-36.,bo dalej nagrywanie ze streamingu nie działa ,a miało być w kolejnej wersji podobno :-) ?
(77.253.*.*)
36
Karol Wieczorek
18.12.2012, 14:53
@przemo Pisałem przecież, że duże zmiany będą w wersji zaczynającej się od 5.4 a ta aktualna nie ma tego buga sieciowego po prostu.
(195.114.*.*)
37
Kud
19.12.2012, 13:05
@rsms @Karol Wieczorek Witam. Trochę się tu pisało o funkcjach oszczędzania energii w NP. Mój problem powinien być rozwiązany przez dział techniczny, ale w/w dział twierdzi, że wszystko jest OK i tak ma być. O co chodzi : mój NP nie wchodzi w "głęboki stan uśpienia" napięcie na przelotce jest cały czas, wybudza się błyskawicznie (co jest bardzo sympatyczne), ale z drugiej strony dysk HDD podpięty do NP działa cały czas - a w nocy świeci ślicznym niebieskim światłem (co już niekoniecznie jest takie sympatyczne). Dlaczego tak się dzieje? Skoro coś działało a nie działa to chyba się zepsuło? I jeszcze jedno pytanie do użytkowników NP. Po przełączeniu na dźwięk wielokanałowy ścieżka dźwiękowa jest niezsynchronizowana z obrazem da się to oglądać, ale postaci poruszają ustami jak w kiepskim dubbingu. NP jest połączony ze wzmacniaczem przewodem optycznym. (w przypadku pary telewizor - wzmacniacz nie ma tego problemu)
(87.105.*.*)
38
Karol Wieczorek
19.12.2012, 15:28
@Kud U mnie też dysk świecił pięknym niebieskim światłem, ale już nie świeci, bo przewróciłem go na drugą stronę;) W kwestii dzwięku proponuję spróbować wyłączyć puszczanie audio na HDMI w ustawieniach Netia Playera.
(195.114.*.*)
39
rsms
19.12.2012, 22:18
Kud, nie zepsuło, tylko zostało spartolone ostatnią poprawką oprogramowania, miałem identyczne objawy. NP przechodził w stan uśpienia po czasie ustawionym w opcjach tylko jak został nie wyłączony, po „wyłączeniau” pilotem nie usypia się wcale „oszczędzając” energię z całą mocą. Miałem takie objawy, bo znalazłem na nie sposób, a słowa Karola Wieczorka wskazują wyraźnie że jedyny sensowny, bo ze strony Netii najwyraźniej nie ma się czego już spodziewać. NP leży na dnie szafy i czeka na koniec umowy kiedy to „cudo” będę mógł Netii zwrócić No a w ogóle.. komentarz Karola Wieczorka na ten temat.. cóż.. bez dalszego komentarza :)
(77.255.*.*)
40
sketel
19.12.2012, 22:31
@Karol Wieczorek: Czy maksymalny transfer, który jest podawany po wpisaniu danych na skantarek.netia.pl to transfer na poziomie sprzętowym (synchronizacja) czy raczej na poziomie IP?
(77.253.*.*)
41
Kud
20.12.2012, 09:22
Panie Karolu, ja rozumiem, że jedną z Pana ról jest udzielanie błyskotliwych odpowiedzi na głupie pytania natrętnych klientów (swoją drogą życie bez nich było by znacznie prostsze), ale czytając Pana post przypomina mi się dowcip o wujku Staszku mistrzu ciętej riposty (nie będę cytował). Do rzeczy. Czy ktoś wie jak działa to urządzenie ? Cytuję Pana post : "...Stan pośredni (pomiędzy pełnym działaniem a ekologicznym, głębokim czuwaniem) trwa zaledwie pół godziny i gwarantuję, że nie zabije to żadnego dysku. Jest to zrobione wyłączenie dla wygody użytkowników..." A teraz cytat z maila, który dostałem dziś rano z waszego BOKu: .."W przypadku trybu tzw. "głębokiego uśpienia" to czas przechodzenia w ten tryb to 72h. Czas ten jest jednolity dla wszystkich urządzeń typu NetiaPlayer i nie ma możliwości indywidualnych zmian w tym zakresie..." Czyli jednak coś zmieniono... PS. Dźwięk po HDMI oczywiście mam wyłączony, ale proszę się tym nie przejmować. Problem dotyczy tylko DVB_T więc kogo to obchodzi...
(87.105.*.*)
42
Karol Wieczorek
20.12.2012, 11:03
@Kud Setup urządzenia jest dynamiczny i to co pisałem kilka tygodni czy miesięcy temu niekoniecznie teraz jest aktualne. Tak samo to co piszę teraz może się niebawem zdezaktualizować. Cały czas coś zmieniamy, żeby nasi klienci byli bardziej zadowoleni. A z tej zmiany, która sprawiła, że Netia Player błyskawicznie działa ponownie jest bardzo dobrze odbierana przez klientów.
(195.114.*.*)
43
Karol Wieczorek
20.12.2012, 11:08
@sketel Na poziomie sprzętowym.
(195.114.*.*)
44
rsms
20.12.2012, 20:25
Karol Wieczorek, a czy ci zadowoleni klienci są swiadomi tego że to że NP błyskawicznie dzała jest skutkiem tylko tego że nie można go w ogóle wyłączyć? :) no chyba że całkiem z sieci.
(77.255.*.*)
45
Karol Wieczorek
20.12.2012, 23:03
@rsms Klienci są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy.
(178.36.*.*)
46
przemo
21.12.2012, 08:33
rsms@Jak to nie można go wyłączyć? U mnie po naciśnięciu przycisku na pilocie NP wyłącza się normalnie -gaśnie obraz na tv i dioda na NP. Może o jakieś inne wyłączanie chodzi? Soft z końcówką 36. Panie Karolu ,moglibyście dodać odświeżanie kodu obrazka na blogu (albo jakieś inne tło)bo czasami nie można go prawidłowo odczytać a po naciśnięciu wyślij i nieudanym wysłaniu ,treść komentarza znika i trzeba pisać wszystko od nowa.
(87.205.*.*)
47
rsms
21.12.2012, 08:34
Karol Wieczorek, a ja kim w takim razie dla Netii jestem? bo ja zadwolony nie jestem, więc chyba nie klientem :)
(80.54.*.*)
48
Karol Wieczorek
21.12.2012, 10:44
@rsms Przecież Pan nie używa Netia Playera, sam Pan to napisał kilka komentarzy wcześniej.
(195.114.*.*)
49
Kud
21.12.2012, 11:24
@przemo Dioda gaśnie ale na USB jest napięcie i HDD podłączony to tego wyjścia działa cały czas i całe jakże modna ekologia poszła .... Po za tym zauważyłem, że od kiedy wprowadzono tą zmianę NP czasami się wiesza lub restartuje. Panie Karolu czy nie warto by było publikować listy zmian w firmware? Może taka lista gdzieś jest? Mój też TV co jakiś czas się aktualizuje, ale opis wszystkich zmian/poprawek jest ogólnie dostępny. A tak człowiek się zastanawia; zepsuło się coś, czy coś zmienili...
(87.105.*.*)
50
Karol Wieczorek
21.12.2012, 11:30
@Kud Przy dużch zmianach firmware będę informował. O drobnych tuningach (często w samym setupie wcale nie w firmware) szkoda spamować. Każdy nieco bardziej skomplikowany dekoder (a to w sumie komputer z jakąś tam wersją Linuxa), gdy zbyt długo się nie przeładowuje, to zaczyna się zamulać. Obserwowałem to w przypadku C+ i teraz Nki, dlatego od czasu do czasu trzeba po prostu zrobić restart prądowy.
(195.114.*.*)
51
rsms
24.12.2012, 08:47
@Karol Wieczorek, czy Pan naprawdę nie rozumie tego co ja pisze? Czy tylko udaje? Przestałem używać po ostatniej „poprawce” oprogramowania, i w przeciwieństwie do pana dokładnie wiem o czym piszę. A jeśli to co pan pisze o tej wersji że jest przejściowa, i następna docelowa, naprawi chociaż najważniejsze bugi, to znowu zacznę go używać. I nawet rozumiem ze zdarzają się niedoróbki w oprogramowaniu, i że się je poprawia. Nie rozumiem natomiast tego że zamiast napisać o tym wprost, wciska się klientom jakieś głupie kity i tworzy legendy. @przemo, uważasz że o tym czy urządzenie jest włączone czy wyłączone decyduje świecąca dioda i to czy daje obraz na TV? A masz podłączony dysk do USB? On też gaśnie? A najlepiej po prostu kup sobie jakiś prosty miernik poboru energii wkładany w gniazdko jakich na rynku za parę groszy jest teraz mnóstwo i porównaj pobór przy NP włączonym i „wyłączonym” :)
(80.54.*.*)
52
Radek
25.12.2012, 19:18
Wszystko ok poza: - pilot (zabawka, chociaż nieźle działa) - naciśnięcie powrót wychodzi odrazu do ogladania TV zamiast cofnac się o jeden krok - brak drugiego tunera uniemożliwia nagrywanie równoległego programu - EPG dostępne w menu zamiast na wierzchu w trakcie oglądania programu Bierzcie przykład z Nki mają naprawdę najlepszy dekoder na rynku, może mniej internetu ale wszytko jest bardzo wygodne i ergonmiczne. Po prostu jest wszystko na swoim miejscu. U Was jest prawie ok, ale wszystko trochę mało dopracowane i kuleje.
(77.254.*.*)
53
Karol Wieczorek
28.12.2012, 11:29
@Radek Jeśli masz jakieś urządzenie z Androidem, to możesz skorzystać z piliota-aplikacji, naprawdę fajnie działa. A brak możliwości nagrywania nie wynika z braku tunera, bo to nie satka (ten jest rzeczywoście 1, ale jest potrzebny tylko do DVB-T) a ograniczeń wydajności wielu łączy. Niewykluczone, że już niedługo przy szybszych łączach (powyżej 20 Mb/s) umożliwimy nagrywanie jednego a oglądanie innego kanału.
(195.114.*.*)
54
przemo
28.12.2012, 12:20
@rsms Zgadza się dysk się nie wyłącza, ale w N turbo recorder też się nie wyłącza(bynajmniej u mnie się nie wyłączał). Może to ma związek z tym, że jakbyś go wyłączył to nie mogła by się nagrać zaplanowana audycja? Turbo Recorder też nie jest idealnym urządzeniem ( nie bronie tu Netia Playera-zawsze może być udoskonalony o nowe funkcje) też ma swoje wady o ,których piszą użytkownicy na forum N i kolejne aktualizacje nieraz naprawiają jedno a psują drugie. Mam miernik poboru mocy, ale jakbym miał sprawdzać wszystko co mam włączone cały czas do sieci to nie wypadł by on najgorzej. Nie powiesz mi, że wyłączasz na noc wszystkie urządzenia elektryczne z sieci (prócz lodówki :-) )Ja dla przykładu mam cały czas włączone 2 routery ,tv, piec gazowy, drukarkę (próba wyłączania jej z sieci skończyła się zaschnięciem dysz przy dłuższym nieużywaniu ) no i lodówkę a oszczędność energii rzędu 20 zł rocznie to żadna oszczędność. A częste wyłączanie urządzeń z sieci które nie są do tego przystosowane nie wpływa na nie dobrze.
(87.205.*.*)
55
przemo
02.01.2013, 11:55
Panie Karolu może pan napisać kiedy (jakaś data)będzie aktualizacja oprogramowania do Netia Player(wnosząca nowe funkcje i usuwająca problem z rozjeżdżającym się dźwiękiem z obrazem przy odtwarzaniu filmów z dysku po dlna )i Netia Spot(5.4.8.2.85.1.1 lub nowszy jeśli jest)?
(178.37.*.*)
56
Karol Wieczorek
02.01.2013, 13:21
@przemo Konkretnej daty nie jesteśmy w stanie podać, ale pewnie najbliższe tygodnie.
(195.114.*.*)
57
rsms
02.01.2013, 18:38
@przemo, pewnie że nie najgorzej, w końcu to nie piec. Też używam routera, ale jego rolą jest to że cały czas ma być włączony, specyfikacja żadnego routera nie wspomina o stanie czuwania i w nim poborze mocy. To fakt że nie ma sensu wyłączać z sieci urządzeń które w stanie czuwania pobierają 1 wat albo i mniej. Ale jakby tak każde urządzeń tego typu pobierało tyle co NP obecnie cały czas, to już byłoby to bardzo sensowne. TV, kino domowe, itp. NP wg specyfikacji pobiera 13 wat w stanie pracy i 1 w stanie czuwania. Tylko kiedy on jest w stanie czuwania? Przy normalnym użytkowaniu nigdy. Spece z Netii markują tylko ten stan wyłączaniem podawania obrazu i diody, żeby rozwiązać problem z długim uruchamianiem. Bo długie uruchamianie każdy widzi, a pobór mocy już nie. A to jest po pierwsze wybór gorszego zła, bo z długim uruchamianiem ja np. pogodziłbym się bez problemu. Natomiast nie mogę się pogodzić ze zwykłym kłamstwem uprawianym przez Netię dla zachowania pozorów. Kłamstwem, bo w instrukcji obsługi wyraźnie jest napisane o włączaniu i wyłączaniu NP. A kto jest w stanie to naprawdę zrobić? Dlczego w instrukcji nikt nie napisze prawdy? W dodatku wobec zastosowanego teraz rozwiązania wprost komiczne wydają się być wcześniejsze „piania” na tym blogu przedstawiciela Netii o stanie głębokiego ekologicznego czuwania. I trosce o np. nasze pamięci masowe.. ale z wyłączeniem dysków. Netia troszczy się tylko o pozory, a nie to jak co rzeczywiście wygląda.
(77.253.*.*)
58
Kud
03.01.2013, 15:34
@rsms no właśnie, może w instrukcji powinno być też napisane że NP powinien współpracować z dyskami serwerowymi ? Bo zwykłe 2,5" nie są przystosowane do pracy 24/7. @przemo Co do rozjeżdżania się dźwięku przy streamingu po DLNA to jakoś nie wierzę aby para NS-NP kiedyś zadziałała poprawnie, ale może po prostu małej wiary jestem? jeżeli masz środki to zainwestuj w prosty NAS z serwerem mediów. Ja mam NAS z Twonky Proffesional i z NP działa rewelacyjnie. I tylko w tym aspekcie mogę pochwalić NP. Jako odtwarzacz sieciowy UpNP działa doskonale. (łącznie z przesyłaniem napisów z plików tekstowych). @ Karol Wieczorek HBO HD na łączy MAX 100Mbit (światłowód do budynku) działa tragicznie (zresztą HBO GO TV też). Jak już coś robicie to róbcie porządnie bo ja w tej chwili czekam nie na nowy soft to NP a na wygaśnięcie umowy dzierżawy...
(87.105.*.*)
59
Tom
03.01.2013, 15:44
Kiedy ogłosicie wyniki konkursu z Antywebem ?? Miały być dziś.
(195.114.*.*)
60
Karol Wieczorek
03.01.2013, 17:46
@rsms Zdecydowana większość klientów oczekuje natychmiastowego włączania się dekodera i operatorzy wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom stosują takie a nie inne rozwiązanie. Netia Player niczym się tu nie różni od przytłaczającej większości dekoderów satelitarnych i kablowych, szczególnie takich, które są czym więcej niż tunerem. No może jest jedyna różnica - Netia Player pobiera około 10W a inne dekodery 30W a nawet i 60W.
(178.36.*.*)
61
Karol Wieczorek
03.01.2013, 17:48
@Tom Myślę, że dzisiaj będą opublikowane. Jury już skończyło obrady:)
(178.36.*.*)
62
Tom
04.01.2013, 08:46
No niestety nei wywiazaliście się ze z regulaminu którego byliście twórcami. Żadnych informacji wczoraj nie ujrzałem. A szkoda, trochę się zawiodłem.
(195.114.*.*)
63
Karol Wieczorek
04.01.2013, 09:41
@Tom A to ja miałem chyba wczoraj wieczorem zwidy, czy co? http://antyweb.pl/co-mozna-jeszcze-wymyslic-i-dodac-do-netia-playera-oto-wyniki-konkursu/
(195.114.*.*)
64
przemo
08.01.2013, 15:59
Panie Karolu możecie wprowadzić dodatkową funkcję dla przycisku back(strzałka) na pilocie Netia Player ,aby po naciśnięciu (w czasie oglądania jakiegoś kanału Tv )powracał ostatnio (poprzednio)oglądany kanał?
(217.212.*.*)
65
Karol Wieczorek
08.01.2013, 18:34
@Przemo Też mnie to wkurza i pewnie wkrótce to zmienimy.
(77.254.*.*)
66
rsms
28.01.2013, 22:25
Karol Wieczorek, pewnie że większość klientów tego oczekuje, ale większość też nie ma pojęcia co czego jest kosztem, więc metod którymi osiąga to Netia na pewno nie można nazwać uczciwymi. Dlaczego zrezygnowano w ogóle z trybu oszczędzania? Szeroko zresztą zachwalanego wcześniej przez Pana na tym blogu. Choć od samego początku był zrobiony w sposób przeczący zdrowemu rozsądkowi i instrukcji obsługi, to jednak jakiś był. Wystarczyło tylko dodać opcję żeby można było z niego w ogóle zrezygnować. Chociaż przydałoby się i taką żeby zaczął działać też w ogóle tak jak trzeba i jak rozsądek nakazuje, i jak po lekturze instrukcji obsługi można by się spodziewać. Ale wtedy więcej osób zyskało by orientację jak co w tym urządzeniu wygląda, jakie są jego zalety (bo takie też dostrzegam) a jakie wady. Zamiast skoncentrować się na rzeczywistym rozwiązaniu wad i znalezienia złotego środka, Netia skoncentrowała się na takich poprawkach które przed jak najszerszym gronem użytkowników te wady po prostu ukryją. Dobrze, Netia zmieniła podejście, teraz nie zachwala głębokiego trybu ekologicznego swego produktu, tylko błyskawiczny czas uruchomienia. Więc w produkcie też coś się zmieniło. Może mi pan powie jakie w związku z tym wprowadzono zmiany w instrukcji obsługi? I zmiany w specyfikacji tego urządzenia? Bo przecież chyba teraz Netia nie podaje poboru mocy w czasie czuwania skoro tego stanu już po prostu praktycznie nie ma przy normalnym użytkowaniu.
(87.205.*.*)
67
Karol Wieczorek
31.01.2013, 18:18
@rsms Tryb oszczędzania energii działa, wtedy gdy urządzenie jest włączone i nadaje sygnał. W ten sam stan NP wchodzi po kilkudziesięciu godzinach bezczynności.
(83.3.*.*)
68
Kud
01.02.2013, 14:23
@ Karol Wieczorek @ rsms Za wypowiedzią działu technicznego : "....W przypadku trybu tzw. "głębokiego uśpienia" to czas przechodzenia w ten tryb to 72h. Czas ten jest jednolity dla wszystkich urządzeń typu NetiaPlayer i nie ma możliwości indywidualnych zmian w tym zakresie..". W praktyce oznacza to, że od zmiany u mnie NP nie "uśpił się" nigdy. Prawdę mówiąc te parę watów nie robi mi specjalnej różnicy, gorzej że ciągła praca nie wychodzi NP na dobre, przed zmianą NP dział bardzo stabilnie teraz potrafi restartować się (lub zawisnąć) dwa razy dziennie i jakoś nie trafia do mnie tłumaczenie p. Karola ".....Każdy nieco bardziej skomplikowany dekoder (a to w sumie komputer z jakąś tam wersją Linuxa), ...dlatego od czasu do czasu trzeba po prostu zrobić restart prądowy...", bardzie wygląda mi to na wczesną wersję Windows 95 (brakuje tylko niebieskiego ekranu). Jakość usług też pozostawia wiele do życzenia, HBO GO TV ciągle działa niestabilnie (choć przez chwilę wydawało się, że jest OK), IPLA to samo, TVNplayer to samo.... Nie da się dzieciakowi włączyć bajki i mieć chwili spokoju.... IPLA i TVN są darmowe, więc trudno mieć pretensje (chociaż dzierżawa NP kosztuje), ale HBO GO TV to serwis płatny i powinien działać a nie działać z przerwami...
(87.105.*.*)
69
07.02.2013, 08:04
Gdy np. zaleje ci się pilot do tego urządzenia i przestanie działać to niestety ale dekoder masz za przeproszeniem do wyrzucenia, Netia nie umożliwia dokupienie osobno pilota gdyby coś się z nim stało, Na info linii powiedzieli mi że nie mają w sprzedaży pilotów do tych urządzeń Pozdrawiam
(217.153.*.*)
70
Karol Wieczorek
07.02.2013, 11:19
@Paweł Szkudlarek Nie sprzedajemy pilotów, tak jak nie sprzedajemy samych Netia Playerów. Urządzenia są cały czas naszą własnością a klienci otrzymują je w bezpłatne użytkowanie na czas trwania umowy. W przypadku uszkodzenia pilota jest on po prostu zamieniany na sprawny. Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą też skorzystać z pilota w postaci aplikacji.
(195.114.*.*)
71
Kud
07.02.2013, 12:04
@ Paweł Szkudlarek, oryginalny pilot do NP nie jest zły, ale polecam wymianę na dobry uniwersalny. Świetnie sprawdza się produkt pewnej firmy specjalizującej się w myszkach, klawiaturach i głośnikach komputerowych (bez reklamy). Apka pod Androida też się sprawdza.
(87.105.*.*)
72
zla
14.02.2013, 00:36
Największą wadą NP jest to że IPTV jest możliwy tylko z netia szrotem. Narzie NP leży w szafie i czeka na koniec umowy
(77.253.*.*)
73
Karol Wieczorek
14.02.2013, 09:05
@zla A co konkretnie masz do zarzucenia Netia Spotowi? To bardzo dobre urządzenie.
(195.114.*.*)
74
Chojraaak
21.02.2013, 17:57
Mam pytanie. Czy jest mozliwosc wprowadzenia jakis zmian w sofcie by uzywajac regulacji glosnosci rowniez dzialalo na optycznym wyjsciu audio? Obecnie przez HDMI mam podpiety tylko telewizor a wzmacniacz jest osobno wpiety w "optyka". Aby regulowac glosnosc musze uzywac dodatkowego pilota. Da sie cos z tym zrobic?
(77.254.*.*)
75
Karol Wieczorek
22.02.2013, 11:19
@Chojraaak Nie ma takiej możliwości.
(195.114.*.*)
76
22.02.2013, 19:37
Witam czy przewidujecie udostępnienie pakietu TV "idealnego" dla każdego konsumenta, ponieważ pakiet praktyczny jest nieporównywalnie ubogi, a większość użytkowników niestety tak jak i ja chyba nigdy nie doczeka się łącza LLU.
(212.106.*.*)
77
Karol Wieczorek
25.02.2013, 13:10
@luck Pracujemy bardziej nad rozbudowaniem oferty w technologii, w jakiej świadczymy Pakiet Praktyczny. Niektórzy nadawcy podchodzą dość konserwatywnie do różnych kwestii technicznych i trochę czasu zajmuje ich "ewangelizacja";)
(195.114.*.*)
78
adek
07.03.2013, 12:13
Panie Karololu mam zapytanie odnośnie odtwarznia filmu fullHD przed podłączony do gniazda USB dysk przenośny w dekoderze player. Mianowicie nie odtwarza mi dźwięku tylko obraz, co mógłbym z tym fantem zrobić aby zaczęło działać.
(195.72.*.*)
79
Karol Wieczorek
07.03.2013, 16:31
@adek Pewnie jest problem z kodekiem, musi być jakiś nietypowy. Najprościej będzie spróbować z tym samym filmem zapisanym w innym formacie.
(195.114.*.*)
80
07.03.2013, 17:09
Witam! zgłaszałem dziś awarię tzn brak internetu teraz niby przyszedł ale jak miałem do 10MB i 1MB to teraz mam 512 i 120kb na dodatek telefon nie działa i przykra niespodzianka liveczat też nie wiem co teraz robić ? Pozdrawiam
(77.254.*.*)
81
Karol Wieczorek
07.03.2013, 22:24
@kisiu8a Blog to zdecydowanie nie jest miejsce, w którym można by to zgłoszenie techniczne załatwić. Proszę się kontaktować z konsultantami obsługi technicznej.
(77.254.*.*)
82
26.03.2013, 13:40
Panie Karolu, czy w nowym firmware będzie przewidziana opcja "ZOOM + -" ? Posiadam stary odbiornik telewizyjny z ekranem 4:3 i niestety bardzo często obraz jest obcięty. (głównie video z Ipla, tvn player itp. ) Gdyby była możliwość regulacji rozmiaru, wówczas można by dopasować do ekranów 4:3.
(82.145.*.*)
83
Karol Wieczorek
26.03.2013, 13:45
@mario44 Proporcje ekranu ustawia się po resecie urządzenia, nie będziemy wprowadzać dodatkowych opcji w tym zakresie.
(195.114.*.*)
84
26.03.2013, 14:00
Panie Karolu, Proporcje mam ustawione prawidłowo, lecz obraz jest obcięty po bokach. Proszę podłączyć do analogowego telewizora z ekranem 4:3 i wyświetlić dowolny materiał video z TVN Player.
(82.145.*.*)
85
Karol Wieczorek
26.03.2013, 14:01
@mario44 A skąd ja wezmę telewizor 4:3?;)
(195.114.*.*)
86
26.03.2013, 14:08
Ja właśnie taki mam i myślę, że nie jeden z użytkowników również taki posiada. Jest to bardzo poważna wada. Wiele dostępnych na rynku podobnych urządzeń posiada funkcje "Zoom" Gdzie użytkownik ma możliwość dopasowania video do ekranu. Bardzo proszę o przyjrzenie się temu problemowi w Netia Player. Dziękuje i pozdrawiam.
(82.145.*.*)
87
Karol Wieczorek
26.03.2013, 14:19
@mario44 OK, poproszę, aby koledzy przyjrzeli się tematowi.
(195.114.*.*)
88
zla
26.03.2013, 17:36
A czy będzie kiedyś możliwe by Netia Player mógł wspolpracować z innymi routerami niż Netia Spot?
(83.238.*.*)
89
Karol Wieczorek
26.03.2013, 19:45
@zla Nie zalecamy używania innych routerów, gdyż w ich przypadku nie mamy wpływu na niektóre parametry, decydujące na jakości usług TV.
(79.185.*.*)
90
zla
26.03.2013, 19:49
Szkoda, bo w zwiazku z połaczeniem N i C+ można by pomysleć o TV z Netii
(83.238.*.*)
91
Karol Wieczorek
26.03.2013, 21:16
@zla A można wiedzieć, co Tobie w Spocie nie odpowiada?
(79.185.*.*)
92
zla
27.03.2013, 00:12
Już kiedyś wspominałem - Spot jest wyjątkowo wrednym urządzeniem. Potrafił się nawet kilka razy w ciągu dnia zawiesić i to tak że tylko odłaczenie zasilania mu pomagało. Miałem 2 sztuki, teraz mam Netgeara i wg danych chodzi bez zwiechy 27 dni. Narazie Spot leży gdzieś szafie i z całą pewnością nie będę go już nigdy podłaczał.
(83.238.*.*)
93
27.03.2013, 10:16
@Karol: Karolu, a ja mam pytanie odnośnie Polsat Sport News. Dlaczego nie ma go w ofercie programowej skoro jest kanałem cyfrowej naziemnej? Co więcej, dlaczego na stronie internetowej jest w ofercie a nie ma go w NP?
(178.36.*.*)
94
Karol Wieczorek
27.03.2013, 11:30
@zla A tak, przypominam sobie. O ile też dobrze pamiętam, bardzo nie chciałeś zweryfikować aktualności firmware i ewentualnych konfliktów z jakąś kartą. No cóż, przymusu nie ma.
(195.114.*.*)
95
Karol Wieczorek
27.03.2013, 11:33
@almitagro To, że jakiś kanał jest w DVB-T nie oznacza, że możemy go sobie wziąć i zacząć retransmitować bezumownie np. w IPTV.
(195.114.*.*)
96
zla
27.03.2013, 11:56
No, nie tak. Walczyłem z tym bo wolałem Netia Playera niż nową umowę z N,ką. Spot był aktualizowany, kilka wizyt monterów i nic to nie dało. Zresztą z kilku moich znajomych nikt go nie używa bo także mieli z nim problem. Jeśli jest się na miejscu to żaden problem padlinę zresetować, ale w moim przypadku jak mnie nie ma w domu to dziadkowie byli by bez telewizji, a co to znaczy chyba nie muszę mówić.
(83.238.*.*)
97
Karol Wieczorek
29.03.2013, 11:02
@zla Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Sam mam Spota od samego początku i o ile dawniej (typowe "choroby wieku dziecięcego) zdarzały się jakieś pady, to już od wieeelu miesięcy nic się złego nie dzieje. U mnie restarty zdarzają się tylko raz na kilka miesięcy i to wyłącznie wtedy gdy koledzy chcą poeksperymentować z kolejną wersją firmware. Z resztą generalnie z około 200 tysięcy wysłanych do klientów urządzeń przytłaczająca większość jest podłączona i działa bez zarzutu.
(83.28.*.*)
98
zla
29.03.2013, 13:03
Widocznie miałem podwójnego pecha. Ale z 3 spotem próbował nie będę.
(83.238.*.*)
99
Józef
29.03.2013, 14:11
Witam Dlaczego wprowadzenie kanałów Telewizji naziemnej dotyczy tylko pakietu komfortowego i praktycznego a nima tam pretiżowego?
(87.205.*.*)
100
hobb3
29.04.2013, 19:00
Czy ktoś się może orientuje, dlaczego przy próbie korzystania z NP przez wifi cała sieć w domu się praktycznie zawiesza? Połączenie z siecią jest nawiązywane, ale dane nie są przesyłane lub jest jakaś pętla. NP także nie transmituje kanałów. Przy połączeniu ethernetowym wszystko działa bezproblemowo. Czy jest jakieś ustawienie, o którym powinienem wiedzieć? Moja konfiguracja: internet jest podłączony do Netia Spot, a do NS jest podłączony szybki router bezprzewodowy, który obsługuje 2 sieci bezprzewodowe 2,4GH i 5Hz. NS jest podłączony do sieci 2.4GHz i nie działa.
(178.36.*.*)
101
hobb3
30.04.2013, 23:28
Odpowiem sam sobie, a może przyda się komuś. Telewizja zaczęła działać przez wi-fi bez zatykania sieci po zmianie następujących ustawień na routerze bezprzewodowym: - Włączyłem Enable Wireless Multicast Forwarding - Ustawiłem Multicast Rate na 9 (było Disable)
(178.36.*.*)
102
09.09.2013, 12:47
Chciałbym użyć netia player w camperze. Czy tuner DVB-T w tym urządzeniu potrafi zdekodować sygnał telewizji naziemnej w Niemczech lub Holandii ?
(77.255.*.*)
103
Karol Wieczorek
09.09.2013, 12:58
@NPFAN Netia Player będzie w stanie odbierać DVB-T również tam.
(195.114.*.*)
104
10.09.2013, 11:06
Dlaczego nie mogę odbierać kanałów z MUX 3 na swoim Netia Playerze? Chodzi m.in. o TVP 2 HD, TVP Kultura i TVP Historia. Kanały te widnieją na liście, jednak po ich wybraniu wyświetla się pasek z błędem (chyba: kanał nie istnieje). Próbowałem już wchodzić w Ustawienia, Diagnostykę i przytrzymywać klawisza pełnego ekranu, ale nic to nie zmieniało. Moja lokalizacja: Poznań.
(217.153.*.*)
105
Karol Wieczorek
10.09.2013, 11:43
@cloud Pewnie sygnał z tego MUXa jest zbyt słaby, żeby wyświetlać obraz.
(195.114.*.*)
106
10.09.2013, 12:50
To wykluczam, bo kiedy kabel antenowy był wpięty bezpośrednio do TV, to kanały te działały.
(217.153.*.*)
107
Karol Wieczorek
10.09.2013, 14:48
@cloud Systemowo nie ma problemów z odbiorem sygnały z MUX-3, ale trzeba pamiętać, że każdy dekoder ma różną wrażliwość na jakość sygnału. Może spróbuj jeszcze jakoś poprawić kwestię odbioru przez antenę.
(195.114.*.*)
108
Mirek
19.12.2013, 18:14
Witam pisałem o tym pół roku temu i wczoraj stało się to samo mianowicie zostawiłem włączony NP abym mógł jak wrócę przewinąć i oglądnąć z opóźnieniem lecz nie dało się cofnąć wychodził komunikat błąd dysku następnie chciałem odtworzyć nagranie lecz to samo inne to samo itd odłączyłem dysk za pomocą narzędzi NP lecz podłączyć się nie dało odłączyłem NP od prądu i po włączeniu wszystkie nagrania się skasowały pół roku temu podobnie lecz same zniknęły nic nie robiłem. Dlaczego się tak dzieje dlaczego nie ma zabezpieczeń aby taka sytuacja nie miała miejsca i czy da się jakoś przywrócić te nagrania w co wątpię bo miejsce na dysku się zmniejszyło.
(77.253.*.*)
109
Karol Wieczorek
23.12.2013, 09:51
@Mirek Może się tak dziać, gdy w trakcie zapisu dysk zostanie nagle odłączony. Jedyne co teraz można zrobić, to sformatować pamięć wewnętrzną Netia Playera oraz samego NP do ustawień fabrycznych, odłączyć dysk a potem go sformatować. Za każdym razem gdy wypinamy dysk, trzeba po robić przez narzędzie w NP.
(195.114.*.*)
110
Mirek
23.12.2013, 12:09
Niestety nagrań nie dało się odzyskać komputer nic nie widzi na dysku. W trakcie zapisu dysk nie był odłanczany i nie wiem dlaczego znowu nagrania sie usuneły. Musi być błąd w oprogramowaniu i powinno to być poprawione aby taka sytuacja w przyszlości nie miała miejsca. Pozdrawiam i życze wesołych świąt
(77.253.*.*)
111
Karol Wieczorek
23.12.2013, 12:32
@Mirek Wystarczy chwilowe wysunięcie dysku w nieodpowiednim momencie, niestety. To tak jak z pamięcami flash, sto razy uda się bez problemu wyjąć bez stosowania narzędzia sstemowego a za 101. razem nie z tego ni z owego pamięć pada. Na komputerze nie da się zobaczyć bo to jest szyfrowane i można odtworzyć tylko na tym urządzeniu, które nagrało. PS. Dziękuję za życzenia. Wszystkiego najlepszegona Święta!:)
(195.114.*.*)
112
Mirek
23.12.2013, 13:14
Tak jak pisałem dysk był nie ruszany nikogo w domu nie było a mimo to nagrania się skasowały więc nie jest to wina nie właściwego użytkowania lecz NP.
(77.253.*.*)
113
rsms
23.12.2013, 23:13
@Karol Wieczorek, jak to często bywa, to co pan pisze wyżej z prawdą ma niewiele wspólnego. Wiele razy wysuwam dysk bez odłączanie go najpierw w menu NP, i nigdy nic to nie spowodowało. A wszystkie nagrania zniknęły mi akurat wtedy gdy w ogóle go nie odłączałem. Najpierw po włączenie NP była lista nagrań, ale żadnego nie można było odtworzyć, a po następnym włączeniu nie było już w ogóle i listy. Gdyby to co pan pisze wyżej mogło mieć coś wspólnego z prawdą, a więc odłączanie powodowało błędy na dysku, to dotyczyło by to całego dysku, a nie tylko nagrań dokonanych przez NP. A wszystko inne co miałem nagrane na dysku poza nagraniami z NP dziwnym trafem nie ucierpiało ani trochę. Tak więc na 100% jest to ewidentny błąd oprogramowania NP.
(77.255.*.*)
114
Karol Wieczorek
24.12.2013, 11:40
@Mirek To było na osobnych partycjach przecież.
(195.114.*.*)
115
Karol Wieczorek
24.12.2013, 11:45
@rsms Podobnie może się stać gdy nagle zostanie odłączone zasilanie Netia Playera. Tak zupełnie samo z siebie to się raczej nie dzieje, przynajmniej dotychczas tego nie zaobserwowaliśmy w aktualnych wersjach firmware. To co Pan opisuje dotyczy starych wersji firmware, gdzie rzeczywiście współpraca NP z dyskiem wyglądała dużo gorzej.
(195.114.*.*)
116
pk
05.03.2014, 10:36
Witam, posiadam w domu dwa NP. Nie zalezy mi na Multiroom, chcialbym natomiast aby na jednym i na drugim dostepne byly wszystkie kanaly z mojej umowy. Nie zalezy mi takze na jednoczesnym korzystaniu z obu urzadzen - chodzi jedynie o ogladanie raz na jednym, innym razem na drugim urzadzeniu. I tu sedno - jeden NP ma wszystkie moje kanaly, drugi wylacznie TVP1 Tech - co moglbym zrobic aby uzyskac opisany wczesniej efekt? BEde wdzieczny za pomoc.
(79.187.*.*)
117
Karol Wieczorek
05.03.2014, 12:17
@pk Trzeba wykupić opcję multiroom, innej możliwości nie ma.
(195.114.*.*)
118
Krzysztof
06.03.2014, 22:02
Witam, mam pytanie techniczne, nie wiem czy dobrze trafiłem ;) Planuję zakup nowego routera wifi do odbioru internetu z Netii, mam prędkość 10Mb na Cu. stary poczciwy Asmax 1004 już zaczyna szwankować, a wciśnięty mi bez zamówienia Netiaspot nie nadaje się nawet na podstawkę pod kwiatek i najchętniej bym go wyrzucił przez okno gdyby nie to że kiedyś bedę musiał go odesłac. :P więc mam pytanko, czy kazdy router na rynku który ma wejście na kabel telefoniczny się nadaje do Netii, czy są jakies ograniczenia? Z góry dzięki za pomoc. :)
(37.128.*.*)
119
Karol Wieczorek
07.03.2014, 10:35
@Krzysztof Będzie działał praktycznie każdy router ADSL. Można wiedzieć kiedy ostatnio używałeś Netia Spota i co konkretnie mu zarzucasz? Obawiam się, że bazujesz na jakiś strasznie starych danych w ocenie tego urządzenia.
(195.114.*.*)
120
az
07.03.2014, 12:13
Też miałem z tą padliną problemy i od prawie dwuch lat uzywam Netgear DGN 2200 - najmniejszych problemów.
(77.253.*.*)
121
Karol Wieczorek
07.03.2014, 12:21
@az Ja używam Netia Spota od prawie 4 lat i oprócz drobnych problemów na samym początku, sprawuje się wyśmienicie i to przy kilkunastu wszelkiej maści podłączonych sprzętach.
(195.114.*.*)
122
Krzysztof
07.03.2014, 16:21
@ Karol Wieczorek- non stop rwie połączenie, kiedy go dostałem ,przez dłuzszy czas było wszystko OK. Miałem łącze 20 MB, okrojone po pół roku do 14, bo zaczęło rwać, podobno z powodu zwiększenia liczby abonentów. Potem już nie doszedł do siebie i wyciągnełem z piwnicy starego asmaxa, który działa jak cię mogę. drugą sprawą jest, nie współpracuje z Smart TV w moim telewizorze tzn. nie przydziela mu adresu IP. co Asmax robi bez problemu, a o czym jakiś czas temu z Panem pisałem. pzdr....
(159.205.*.*)
123
Karol Wieczorek
10.03.2014, 11:15
@Krzysztof W międzyczasie było sporo poprawek, m.in. w obszarze sieciowym i modemowym.
(195.114.*.*)
124
Paweł
10.03.2014, 11:25
Witam Panie Karolu. Przypominam się po paru miesiącach z pytaniem o możliwość nagrywania "w tle". Ostatnio brak prac nad tą opcą uzasadniał Pan małą liczbą użytkowników z odpowiednio szybkim internetem. Sądząc po optymistycznych przekazach liczba klientów FOTONU rośnie lawinowo. Może to już czas, aby opcja nagrywania w tle pojawiła się na NP? Byłby to dodatkowy impuls do przejścia na FOTON dla tych co mają "tylko" 20Mbs.
(213.62.*.*)
125
Karol Wieczorek
10.03.2014, 11:46
@Paweł W naszej wiodącej strategicznie technologii TV, czyli STV (kiedyś pakiet Komfortowy, teraz aktualna oferta) nagrywanie innego kanały w tle działa już od dawna. Na starej technologii jest to zablokowane i nie będzie wprowadzane.
(195.114.*.*)
126
Paweł
10.03.2014, 11:50
Więc co mam zrobić posiadając pakiet Prestiżowy? Bo "prestiż" to ma chyba tylko z nazwy.
(213.62.*.*)
127
Paweł
10.03.2014, 11:54
Dodam jeszcze, że mam FOTON w mojej lokalizacji. Jednak przejście na FOTON bez opcji nagrywania w tle jest dla mnie bez sensu. Na moje inne potrzeby wystarcza mi 20Mbs.
(213.62.*.*)
128
Karol Wieczorek
10.03.2014, 11:54
@Paweł Prestiż odnosi się do oferty programowej a nie funkcjonalności. Trwają prace informatyczne nad umożliwieniem przejścia na nową ofertę, ale ze względu na migrację systemów Dialogu, zajmie to jeszcze parę miesięcy.
(195.114.*.*)
129
PiotrAntyklerykał
19.03.2014, 12:18
Mam pytanie na temat Internetu Netii w Bydgoszczy.Czy przy ul. M.Konopnickiej 1 jest szansa w niedalekiej przyszlosci na szybszy niz 16Mb/s.? W chwili obecnej mam w NC+ pakiet FullExtra.Przeprowadzilem sie do Bydgoszczy i pod adresem,ktory wymienilem wyzej jest net o maksymalnej predkosci 16 Mb/s.I jak dla to troche za malo. Druga opcja jest taka,ze wezme net z Vectry(np.:40 Mb/s mam mozliwosc) i bede musial wiercic do wieszaka na antene i dziury do kabli antenowych.A tego wlasnie chcialbym uniknac.
(109.241.*.*)
130
Karol Wieczorek
19.03.2014, 13:57
@PiotrAntyklerykał Nie widzę tego adresu w zasięgu naszej własnej sieci, więc szanse na coś szybszego od nas w tej chwili są raczej niewielkie.
(195.114.*.*)

Dodaj swoją opinię