07 listopada 2012

Netia Player - najlepszy dekoder (STB) do telewizji cyfrowej (DVB-T MPEG4)

Karol Wieczorek w kategorii

Dzisiaj o 4,15 rano mieszkańcy województwa lubuskiego zostali przez Michała Boniego, Ministra Administracji i Cyfrywacji (symbolicznie) odcięci od telewizji, analogowej telewizji... W tym województwie już teraz, w pozostałych w najbliższych miesiącach, zacznie się w pełni era naziemnej telewizji cyfrowej. Harmonogram wyłączeń dostępny jest na stronie: http://cyfryzacja.gov.pl/Harmonogram,wylaczen,748.html Ponieważ badania rynku wskazują, że znaczna część (nawet połowa widzów TV analogowej) nie jest jeszcze przygotowana na tę zmianę, postanowiem napisać szybki (aczkolwiek subiektywny) przewodnik dla naszych obecnych i potencjalnych klientów, który (mam nadzieję) wskaże najbardziej efektywną i bezbolesną drogę do naziemnej telewizji cyfrowej i czegoś więcej...:)

Sygnału naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T MPEG4) raczej nie "złapiemy" bez anteny. Zasadniczo powinna działać dotychczasowa antena dachowa. Osobom, które dopiero chce zacząć korzystanie z tego rodzaju odbioru TV, polecam zakup jednej spośród kilkunastu anten do DVB-T z oferty naszego eMarketu (netia.emarket.pl). Najtańsza antenta tego typu w naszej ofercie kosztuje zaledwie 14,40 zł z VAT! Z anten wewnętrznych (pokojowych) szczególnie polecam tę antenę marki Media-Tech za jedyne 47 zł. Osoby mieszkające w większej odległości od nadajników, w trudniejszym terenie powinny się natomiast zainteresować tą anteną kierunkową marki RWT w cenie 78,50 zł.

Drugim elementem niezbędnym do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) jest dekoder (STB - Set Top Box) w standardzie MPEG4. Większość nowych telewizorów jest w taki dekoder wyposażona, ale nadal w bardzo wielu domach używa się odbiorników nieprzygotowanych do odbioru telewizji cyfrowej. W takim przypadku trzeba się wyposażyć w odpowiednie STB. Nie jest to wielki wydatek, prosty dekoder kosztuje około 100 zł, ale też nie oferuje zwykle więcej niż odbiór liniowej TV.

Dla "telemaniaków" zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jednak wyposażenie się w Netia Player, który nie tylko jest dekoderem telewizji cyfrowej, ale centrum domowej rozrywki, sercem Telewizji Osobistej, pozwalającym na odbór i nagrywanie płatnej TV, szeregu atrakcyjnych i przydatnych serwisów internetowych na ekranie TV (np.: internetowe radio, pogoda) oraz serwisów wideo na życzenie (np.: ipla, tvn player, HBO GO) i odtwarzanie własnych multimedów. Szczegółowe informacje na temat Netia Playera znajdują się na stronie: http://www.netia.pl/oferta-dom/telewizja/netia-player.html

Użytkownikiem (nie właścicielem, bo urządzenie jest dzierżawione) Netia Playera mogą się stać wszyscy użytkownicy stacjonarnego dostępu do internetu Netii już za 15 zł miesiecznie (w wariancie bez płatnych kanałów TV lub jako drugi odbiornik w ramach odpowiednika usługi multiroom). Netia Player jest bezpłatnie udostępniany w ramach usług takich jak: HBO GO TV, czy płatnej TV (pakiety w cenach od 34,90 zł miesięcznie, jak np. Pakiet Praktyczny, który znakomiecie uzupełnia ofertę cyfrowej telewizji naziemnej o kilkanaście atrakcyjnych pozycji).

Czy Waszym zdaniem realny jest masowy odpływ klientów od platform satelitarnych i kablówkem na rzecz naziemnej telewizji cyfrowej? 

0

Polecane strony

Tagi

Komentarze

Brak komentarzy. Wyraź swoją opinię jako pierwszy!

Dodaj swoją opinię